W dniach 23-24 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się Gala Finałowa z okazji X-lecia Przystanku PaT. Wśród 11 000 osób, które wzięły w niej udział znalazła się także turkowska grupa PaT, do której należą również uczniowie ZST w Turku.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Elżbieta Rusiniak – MSW, Anna Łukaszewska - Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty, Urszula Augustyn - Sekretarz Stanu w MEN, Rzecznik Praw Dziecka- Marek Michalak, Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.

 

Wszystkim zaangażowanym w program „Profilaktyka a Ty” podziękowano za dotychczasową działalność, podkreślając jednocześnie konieczność realizowania wszelkich zadań profilaktycznych.

W trakcie uroczystości odbyły się: koncerty zespołów wokalnych i Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, spektakl laserowo-multimedialny z „Laser Violin Show” oraz spektakl taneczno-muzyczny „Szukając siebie”, zrealizowany przez grupę PaT z Lęborka.

Atrakcją Gali było niewątpliwie spotkanie z aktorem Piotrem Polkiem oraz z mistrzem sportu - złotym medalistą olimpijskim z Soczi - Zbigniewem Bródką. Wymienieni wyrazili swoje uznanie dla uczestników programu i zachęcili do dalszych działań.