W dniu 05.02.2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Turku odbyła się premiera spektaklu edukacyjno - profilaktycznego pt. „Sekret”, którego wykonawcami byli uczniowie nowo utworzonej turkowskiej grupy PaT. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Klaudia Naguszewska, Patrycja Szymczak, Mateusz Jabłoński - klasa 2 TS, Aleksandra Pyśniak, Aleksandra Marek - 2 TL, Paulina Maciaszek - 2 TA, Andżelika Bartkowiak – 2 TO, Sylwia Kostrzewa - 1 TT oraz nauczyciel wychowania obronnego – Arkadiusz Michalak.
Wyłoniona w castingu - który odbył się 2 lutego 2015 r. - młodzież przez dwa kolejne dni, pod okiem reżysera p. Grzegorza Jacha oraz jego współpracowników z Impresariatu PaT z Warszawy, przygotowywała się do premierowego występu. 

Turkowska grupa PaT zaprezentowała spektakl „Sekret” w dwóch odsłonach o godz.10.00 i 12.00. Występ uczniów z Turku cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród zgromadzonych widzów. Pasję i zaangażowanie młodych aktorów nagrodzono gromkimi brawami. Na premierę spektaklu, oprócz młodzieży, przybyli m.in. samorządowcy, dyrektorzy szkół, kuratorzy, policjanci, nauczyciele oraz przedstawiciele grup PaT z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Konina.

Powyższe przedsięwzięcie wpisuje się w program Komendy Głównej Policji -  PaT - „Profilaktyka a Ty”, którego  autorem jest insp. Grzegorz Jach - pełnomocnik Komendanta Głównego Policji do spraw promocji bezpieczeństwa publicznego. Program promuje modę na życie bez uzależnień w oparciu o profilaktykę rówieśniczą, realizowaną poprzez przekazywanie dobrych wiadomości a nie protestów - zaproszeń a nie wykluczeń. Nie ma w nim nagród i działania „za coś”. Podczas dzisiejszej gali finałowej autor programu – insp. Grzegorz Jach - oficjalnie nadał grupie młodzieży z Turku miano „Turkowskiej grupy PaT”.

Organizatorami gali PaT w Turku byli: Komendant Powiatowy Policji w Turku - mł. insp. Grzegorz Gibaszek, Starosta Turecki - Mariusz Seńko, Burmistrz Miasta Turku - Romuald Antosik.

Fot. Turek.net.pl, pat.policja.gov.pl