Grudzień, to okres, w którym szczególnie cenimy czas spędzony w gronie najbliższych i przyjaciół. Przesyłamy wyrazy pamięci dla wszystkich ważnych dla nas osób. Z tego powodu święta to bardzo trudny czas dla tych, którzy nie mogą spędzić ich w rodzinnym domu. A jeszcze trudniejszy, gdy człowiek ma poczucie, że nikt o nim nie pamięta.

Dlatego nasza szkoła, jak co roku włączyła się w ogólnopolską akcję „Jest Robótka”, której celem jest wysyłanie kartek i drobnych upominków dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Przesyłane życzenia pozwalają wywołać uśmiech na twarzach Starszaków i umilić im świąteczny czas.

Aby kartki i upominki niosły jeszcze więcej radości, wykonano je własnoręcznie. W tym celu aktywna społecznie młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego zorganizowała warsztaty plastyczne, na których oprócz kartek wykonano ozdoby świąteczne. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Każda osoba biorąca udział w warsztatach przyniosła swój pomysł na świąteczną dekorację. Pojawiło się wiele innowacyjnych wzorów, w tym rozwiązania pozwalające wykonać ozdoby z rzeczy z pozoru już niepotrzebnych. Wykonane kartki świąteczne zostały wypełnione spersonalizowanymi życzeniami skierowanymi do podopiecznych DPS.