Dzień Ziemi - najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone święto ekologiczne, zbyt często jednak poświęcane śmieciom, zakazom oraz nakazom typu: zakręć kran, zgaś światło, czy drukuj dwustronnie.

Tym razem chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób, nie jako jednorazową akcję, ale początek nowego stylu życia. Zachęcamy do tego, żebyście wyszli z domu i poszli na spotkanie z Przyrodą - do lasu, na łąkę, do parku. Niech czasowi poświęconemu na bycie z Przyrodą towarzyszy  refleksja, jak bardzo Ona jest dla nas ważna, fascynująca, piękna, ciekawa.

Szczególnie zasiedziałym w betonie mieszczuchom chcemy przypomnieć (a młodszym pokazać), że czas spędzony w lesie, czy na łące nie jest czasem zmarnowanym. Oczywiście jeśli damy sobie możliwość faktycznego bycia z Przyrodą, a nie tylko w jej otoczeniu. W tym celu warto wyłączyć telefony, tablety, mp4, schować książki czy gazety, a nawet przestać na chwilę rozmawiać. Warto usiąść lub położyć się w ustronnym miejscu, dotknąć trawy, zasłuchać się i zapatrzeć.

Zwróćcie uwagę na drzewa, które co dzień mijacie, sprawdźcie, co rośnie na skwerku oprócz trawy, wytropcie Przyrodę w nietypowych miejscach (poszukajcie drzewka na dachu, roślin wyrastających z murów lub w pęknięciach asfaltu).
Zachęćcie  w tym szczególnym dniu swoich bliskich i przyjaciół do wyjścia z domu, by lepiej poznać Przyrodę  i zaprzyjaźnić się z nią.

I powtarzajcie to, jak często się da, że Dzień Ziemi jest każdego dnia!

Zgodnie z wieloletnią tradycją, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych przystąpili do konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Ziemi. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji dotyczącej zagrożeń naszej planety oraz zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest postępowanie każdego dnia w zgodzie z Przyrodą. Laureatami konkursu zostali:
- Nikola Wierczyńska z klasy1TM - I miejsce,
- Eryk Sompolski z klasy 1TT - II miejsce,
- Wiktoria Szymczak z 1TT - III miejsce.

Z okazji Dnia Ziemi została również przygotowana wystawa, która miała na celu zwrócenie uwagi młodego pokolenia na ochronę różnorodności gatunków.

Konkurs i wystawę  przygotowała Małgorzata Szymańska.