W dniu 9 listopada 2023 roku odbył się w ZST szkolny etap konkursu „Talent i praca – to się opłaca!”, zorganizowanego po raz kolejny przez Powiatowy Urząd Pracy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań i pasji młodzieży; inspirowanie do opracowania własnej ścieżki kariery zawodowej, popularyzowanie wiedzy z zakresu problematyki oraz planowania kariery. Uczniowie, którzy przystąpili do konkursu, mieli okazję wziąć udział w warsztatach umożliwiających młodym ludziom poznanie siebie, swoich mocnych i słabych stron oraz nabycie umiejętności autoprezentacji.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas: 3AR, 2f, 2TL, 5TGp, 4HZ i 3HZ. Każdy uczestnik, uwzględniając  swoje zainteresowania i predyspozycje,  przygotowywał  prezentację dotyczącą własnego planu kariery zawodowej. Komisja konkursowa w osobach: p. M. Pietrzak, p. A. Herman-Szulc, p. T. Szczap – nauczyciele przedmiotów ekonomicznych i logistycznych oraz p. E. Ignasiak i p. A. Jakomulska – doradcy zawodowi, wybrała najlepsze projekty i wyłoniła zwycięzców konkursu.

I miejsce zajął Mateusz Trzmielewski (4HZ),  II miejsce zdobyła Maja Jaśniewicz (3AR), a III miejsce zajęli ex aequo –  Dominika Kusz (5TGp), Maria Plak (3AR)  i Michał Wasiak (3AR). Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy, które wręczyła dyrektor ZST – pani Aneta Kurzawa. Nagrodzone projekty trafiły do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 21 listopada.

Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia podczas finału konkursu.