W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, w dniu 7 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku, odbyło się spotkanie z dietetykiem, panią Karoliną Łajdecką. Celem przedsięwzięcia  było propagowanie zasad racjonalnego żywienia. Uczniowie mogli po raz kolejny poszerzyć swoją wiedzę oraz  umiejętności kulinarne w zakresie żywienia dietetycznego. 

Prowadząca spotkanie pani dietetyk podkreśliła, że jednym z podstawowych warunków właściwego funkcjonowania organizmu i jego dobrego zdrowia, jest aktywność fizyczna oraz regularne spożywanie takich produktów, które dostarczą organizmowi odpowiednich ilości energii i zalecanych składników odżywczych.

Pani Karolina Łajdecka zaprosiła także młodzież i nauczycieli do analizy składu ciała, nowoczesnej metody, pozwalającej błyskawicznie określić kondycję zdrowotną organizmu. W tym czasie młodzież z klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych zaprezentowała różne sposoby przygotowywania smacznych i dietetycznych  zimnych napojów bezalkoholowych, takich jak: soki owocowo-warzywne, koktajle, smoothie i inne.

Prozdrowotną akcję zorganizowaną przez nauczycielki przedmiotów gastronomicznych zakończyła degustacja przygotowanych napojów.