W dniu 5.04. 2016 roku rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą kompozycję kwiatową. Jest to jedno z wielu przedsięwzięć związanych z tegorocznymi obchodami Dnia Ziemi (22 kwietnia) w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Niecodzienny pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów. Do konkursowych zmagań przystąpiło aż 26 zespołów z klas pierwszych technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej.

Kompozycje kwiatowe, które okazały się prawdziwymi arcydziełami, oceniała komisja. Decydującymi kryteriami były: oryginalność, różnorodność wykorzystanych komponentów, efekt wizualny oraz wkład pracy. Wszystkie kompozycje były piękne i niepowtarzalne. Konkurs odkrył wiele florystycznych talentów w naszej szkole.

Laureatami zostali:
- Ewa Zioła i Fryderyka Stasiak z klasy 1FO, które zajęły I miejsce,
- Nikola Łuczak, Sandra Kędzia i Ewelina Witkowska z klasy 1TL - II miejsce,
- Daria Czekała i Sylwia Pajor z klasy1TA - III miejsce.

Organizatorką i pomysłodawczynią imprezy była Małgorzata Szymańska.