Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz w zawodzie kucharz uczestniczyli  wraz z opiekunami w wycieczce do Warszawy na jubileuszowe 20. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro, które odbywały się w dniach 6-8 kwietnia 2016 r. EuroGastro to najważniejsze i największe wydarzenie targowe w Polsce dedykowane branży HoReCa. Ideą targów EuroGastro jest zaprezentowanie pełnej i różnorodnej oferty produktów, usług i rozwiązań dla gastronomii.

Najwięksi producenci i dostawcy z kraju i zagranicy, na blisko 300 stoiskach, przedstawiają swoje produkty i usługi w czterech sektorach: kawowym, wyposażenia zaplecza kuchennego, żywności i napojów dla gastronomii oraz wyposażenia sal restauracyjnych i barów.

Udział uczniów kierunków żywieniowych ZST w tak prestiżowej imprezie był dla nich okazją do poszerzenia wiedzy w zakresie gastronomii. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się stanowiska prezentujące najnowsze specjalistyczne urządzenia i akcesoria gastronomiczne do wyposażenia zaplecza kuchennego, sal restauracyjnych i barów. Dużą część oferty targowej stanowiły produkty i półprodukty spożywcze dla wszystkich działów gastronomii, w tym cukiernictwa i piekarnictwa.

Uczestniczący w wycieczce uczniowie skorzystali również z różnorodnych degustacji.