Uczniowie  Zespołu Szkół Technicznych w Turku kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz w zawodzie kucharz zwiedzili pod przewodnictwem pani kierownik restauracji Platter by Karol Okrasa – Bożeny Wróblewskiej, luksusowy pięciogwiazdkowy hotel InterContinental w Warszawie, oferujący 414 pokoi gościnnych. Młodzież zobaczyła wystrój  restauracji DownTown z widokiem na Pałac Kultury i Nauki oraz zwiedziła nowoczesne centrum rekreacji Riverview Wellness Centre, które mieści się na 43. i 44. piętrze hotelu. Znajdujący się  na 43. piętrze basen jest najwyżej położonym basenem w Europie. Korzystający z niego goście mogą podziwiać panoramiczny widok  na Warszawę.

Podczas wizyty uczniowie zwiedzili również sale konferencyjne, bary, pijalnię czekolady E. Wedel oraz restaurację Platter by Karol Okrasa. W restauracji Karola Okrasy, który tradycyjne potrawy  łączy z niecodziennymi, mało znanymi dodatkami, młodzież miała możliwość obejrzenia sali konsumenckiej oraz zapoznania się z kartą menu.

Uwieńczeniem wizyty w hotelu było spotkanie ze znanym z telewizyjnego ekranu kucharzem. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w słowa Karola Okrasy, który radził adeptom sztuki kulinarnej, aby zdobywali wiedzę i umiejętności praktyczne związane z wybranym zawodem.

Na pamiątkę wizyty w hotelu InterContinental uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku otrzymali fartuch kucharski z autografem Karola Okrasy. Były również wspólne zdjęcia.