12 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji sportowej przystąpiły trzy szkoły ZST w Turku, I LO w Turku oraz ZSR w Kaczkach Średnich. Zawody sportowe rozpoczęły się od weryfikacji drużyn i odprawy technicznej. Drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Turku wywalczyła w turnieju I miejsce za co otrzymała pamiątkowe dyplomy i puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Turku i będzie reprezentować nasz powiat na mistrzostwach rejonu konińskiego.

 

Zwycięska drużyna ZST w Turku wystąpiła w składzie: Trzepacz Beniamin, Szwedzki Michał, Kowalski Zbigniew, Adamczyk Adrian, Laurenciak Maciej, Perliński Kamil, Rosiak Piotr, Szczepaniak Igor, Kaczmarek Mateusz, Karbowski Dominik, Krystian Przybylak                                               

Opiekunem zespołu był nauczyciel wychowania fizycznego Rafał Szewczyk.