W dniach od 1 marca do 13 kwietnia 2016 roku trwały rozgrywki Mistrzostw Zespołu Szkół Technicznych w Turku w Piłce Nożnej Dziewcząt. Do rywalizacji zgłosiło się 6 zespołów, które zostały poprzez losowanie podzielone na 2 grupy po 3 drużyny. Do kolejnego etapu turniejowych zmagań awansowały 2 najlepsze zespoły z każdej grupy.

Kolejne mecze wyłoniły najlepszą drużynę, którą okazała się klasa 2fk. A oto klasyfikacja końcowa:
- I miejsce – klasa  2fk, w składzie: Pawlak Nikola, Indyk Paulina, Kubisiak Patrycja, Ratajczak Martyna, Rosiak Natalia, Mikołajczyk Weronika.
- II miejsce - klasa 1h, w składzie: Matyniak Monika, Kaczmarek Paulina, Dobrzyńska Kamila, Hoffman Karolina, Kowalczyk Kinga, Krzyżak Zuzanna, Górska Aleksandra, Sobczak Justyna.
- III miejsce - klasa 1 TI/TL, w składzie: Arent Nikola, Błaszczyk Kinga, Biniek Dominika, Kocimska  Natalia, Kałużna Klaudia, Toborek Nikola, Widełka Alicja, Nowicka Klaudia.
- IV miejsce – klasa 1 TG/TT, w składzie: Biegańska Dżesika, Dulas Wiktoria, Musiałowska Nikola, Łagoda Nikola, Marczyńska Weronika, Koral Aleksandra, Synenko Justyna, Matuszak Marika, Kujawińska Oliwia.

Organizatorami rozgrywek byli: Agnieszka  Łupina oraz Janusz Woźniak.