12 kwietnia 2016 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyło się spotkanie informacyjne pod hasłem "Pokonaj cukrzycę", połączone z zajęciami rekreacyjno - sportowymi. Celem spotkania było przekazanie wiedzy na temat tego, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ZST i Gimnazjum nr 1 Turku.

Uczestnicy spotkania nie tylko uzyskali wiedzę na temat cukrzycy, ale także spotkali się z dietetykiem Karoliną Łajdecką i poddali się badaniu analizatorem składu ciała. Uczniowie mieli też okazję zbadać stężenie glukozy we krwi za pomocą glukometru. Po części informacyjnej odbyła się degustacja dietetycznych potraw, przygotowanych przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Spotkanie odbyło się przy współpracy z NZOZ "Medicus" i Zakładem Piekarsko - Cukierniczym PSS "Społem". Nad przebiegiem spotkania czuwali: D. Biskup, M. Maćków, B. Moszczyńska, U. Mokrowiecka, M. Piątkowska i J. Woźniak.