W dniu 15.04.2016 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Przyroda w obiektywie”  zorganizowany w  ramach obchodów Dnia Ziemi. Celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie młodzieży na piękno przyrody, rozwijanie umiejętności jej obserwacji i dokumentowania oraz  kształtowanie świadomości ekologicznej uczestników. Zadanie skierowane było do  młodzieży uczącej się w technikum i zasadniczej szkole zawodowej.

 

W ramach konkursu wyłoniono zdjęcia ukazujące w ciekawy sposób otaczającą nas dziką przyrodę.

Laureatami zostali:

I miejsce -  Małgorzata Perlińska 4CS, Weronika Mielcarska 1TŻ, Dorota Rybak 4CS,

II miejsce -  Łukasz Czaja 4CS, Martyna Ficner 1TŻ,

III miejsce -  Damian Misiak 1TG.

Organizatorzy przedsięwzięcia: Małgorzata Szymańska, Dorota Biskup.