Polish English German

Słodka wizyta w Muzeum Czekolady w Poznaniu

7 listopada 2019 r. uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz zasadniczej szkoły zawodowej kształcący się w  zawodzie kucharz, uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Poznania. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem restauracji Gardencity znajdującej się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.  Uczestników przywitał szef kuchni - pan Tomasz Zdrenka, który specjalizuje się w nowoczesnej kuchni polskiej z akcentami francuskimi oraz śródziemnomorskimi. Jest on laureatem wielu międzynarodowych i prestiżowych konkursów kulinarnych.

Mistrz zaprezentował młodzieży z naszej szkoły pięć designerskich restauracji, których wnętrza zaprojektowano w odmiennej stylistyce, w subtelny sposób nawiązującej do oferowanych tam smaków. Trzypoziomowy kompleks Gardencity tworzą sale: „Vanilla”, „Tabasco”, „Oregano”, „Saffron”, „Basilico”, „Cinnamon”.

W czasie największych wydarzeń odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich,  restauracja serwuje śniadania oraz lunche. Ze względu na rozbudowaną infrastrukturę i zaplecze techniczne - ,,Gardencity” pozwala na stworzenie idealnych warunków do prowadzenia spotkań z partnerami biznesowymi firm zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Szef kuchni przekazał adeptom sztuki kulinarnej cenne rady i wskazówki dotyczące technologii produkcji potraw oraz zachęcił  do rozwijania  umiejętności kulinarnych. Miłym zaskoczeniem dla młodzieży była propozycja odbycia praktyki zawodowej w największej restauracji w Poznaniu - Gardencity.

Spotkanie z mistrzem sztuki kulinarnej utwierdziło uczniów w przekonaniu o trafnym wyborze zawodu.

Po tak pouczających zajęciach uczestnicy przeżyli wspaniałą przygodę w Muzeum Czekolady w Poznaniu. Niezwykłym przeżyciem było przygotowanie własnej tabliczki czekolady z wizerunkiem koziołków poznańskich. Praca odbyła się  w dwóch etapach, najpierw czekolada została  utrwalona w formie koziołków, a następnie uczniowie mogli pokazać własną inwencję twórczą, ozdabiając  całą tabliczkę ulubionymi dodatkami.

Tworzenie własnego smakołyku urozmaiciły opowieści pani chocolatier o historii powstania czekolady- od ziarna do tabliczki. Uczniowie mieli możliwość poznania smaku ziarna kakaowca oraz  degustacji najlepszych na świecie belgijskich czekolad.

Ukoronowaniem spotkania było zapakowanie własnej tabliczki czekolady oraz dyplom uczestnictwa w warsztatach produkcji czekolady.

Organizatorkami wyjazdu były: Marzena Maćków, Ilona Wieczorek, Karolina Łajdecka.

 

Współpraca