Uczniowie klasy 2 RM Zespołu Szkół Technicznych brali udział w przedświątecznych warsztatach decoupage. Zajęcia dały uczniom możliwość wymiany doświadczeń związanych ze stosowaniem, cieszącej się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem, nowej techniki dekorowania jajek, jaką jest decoupage. Wykonane przez uczniów ozdoby wielkanocne wyglądają jak ręcznie malowane.

Dekorowanie wypieków to jej pasja. W powiecie tureckim mieszka pewna młoda i utalentowana dziewczyna z nietuzinkową pasją. Tworzy ona coś, co nie tylko wygląda, ale i smakuje. Wymyśliła bowiem jak połączyć ze sobą dwie zdolności, którymi włada najlepiej, czyli umiejętności plastyczne i kulinarne, tym samym sprawiając radość sobie i przy okazji innym. Ta dziewczyna nazywa się Ania Misiak, ma 19 lat i jest uczennicą Zespołu Szkół Technicznych im gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku na kierunku  technik żywienia i usług gastronomicznych. Jej największa miłość to wypiekanie i dekorowanie tortów, ciast i oczywiście pierniczków, jak przystało na okres przedświąteczny – w tym ostatnim Ania jest wyjątkową specjalistką i co warto zaznaczyć, samoukiem. W zeszłym roku była laureatką trzeciego miejsca ogólnopolskiego konkursu na dekorowanie pierników, a w ostatniej jego edycji została wyróżniona. Jej dzieła mogliśmy także podziwiać w jednym z porannych wydań Dzień Dobry TVN.

Operator obrabiarek skrawających najlepszy w zawodzie.
W dniu 25 marca 2022 roku odbyła się kolejna edycja konkursu „Operator obrabiarek skrawających najlepszy w zawodzie”. Celem konkursu było promowanie wiedzy technicznej oraz przygotowanie młodzieży do egzaminu zawodowego. O tytuł walczyli uczniowie kształcący się w zawodzie operator obrabiarek skrawających.

W dniach 29 października i 4 listopada 2021 r. w ZST w Turku odbyło się spotkanie młodzieży naszej szkoły z dr. hab. Piotrem Szajerskim - pracownikiem Międzyresortowego Instytutu Techniki Radiacyjnej Politechniki Łódzkiej. Tematem spotkania były źródła energii elektrycznej, energetyka jądrowa oraz promieniowanie jonizujące i konsekwencje jego wykorzystania. Poruszone zostały  również kwestie związane ze zmianami klimatu  oraz wpływem na nie  działalności przemysłowej.