Polish English German

Dzień Seniora w ZST

Październik jest miesiącem dedykowanym seniorom. Z tej okazji w krajach Europy odbywają się różne festyny, warsztaty, spotkania, konferencje, konkursy i cała gama różnych imprez. Wszystko po to, by kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować działania mające na celu zapewnienie im godnego życia, by pokazać troskę i zaangażowanie w sprawy osób 60+.   To bardzo istotne, ponieważ  w ferworze obowiązków i tempa życia na co dzień, często zapominamy, że seniorzy to ludzie doświadczeni przez życie. Z ich mądrości powinniśmy czerpać jak najwięcej. Naszym moralnym obowiązkiem jest pomaganie osobom starszym, zwłaszcza w kontekście własnej starości.  

Zaproszenie na obchody Dnia Seniora przyjęli emerytowani nauczyciele ZST oraz członkowie Turkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W dniu 30 października nasi uczniowie wraz z opiekunami przygotowali uroczystość „dla tych, którzy mają siwe włosy i złote serca”. Pierwszą część spotkania wypełnił mini koncert w wykonaniu uczniów ZST: Adriana Przybyły, Oskara Brzostowskiego, Oliwii Tomczyk oraz Mateusza Maćczaka. Po muzycznych wzruszeniach chętne panie poddały się metamorfozom fryzjersko – kosmetycznym,  realizowanym przez uczennice kl. 3hf: Dżesikę Gólczyńską,  Agnieszkę Kubkę, Martynę Marciniak, Nikolę Troczyńską oraz  Dorotę Werner.

Dla wszystkich obecnych na spotkaniu była to niewątpliwie piękna lekcja wychowawcza pełna empatii i wzruszeń! Warto nadmienić, że uroczystość odbyła się dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół ZST. W rodzinnej, miłej atmosferze przy kawie oraz samodzielnie upieczonym przez uczniów cieście, seniorzy spędzili miłe chwile.

 Organizatorzy: Emilia Marucha oraz Agnieszka Łupina bardzo dziękują za pomoc w przygotowaniu uroczystości: Joannie Tomaszewskiej, Marzenie Maćków oraz Mariuszowi Kominiarczykowi.

Współpraca