Polish English German

I miejsce ZST w finale Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej

W dniu 12 czerwca 2019 roku na strzelnicy przy ulicy Sportowej w Turku podsumowano wyniki Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej. Była to już siedemnasta edycja zawodów strzeleckich organizowanych przez Powiatową Organizację LOK im gen. bryg. Stanisława Dębka w Turku w porozumieniu z opiekunami sekcji strzeleckich działających w szkołach i placówkach wychowawczych na terenie Turku i powiatu tureckiego.

W tegorocznej lidze uczestniczyły drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Zespołu Szkół Technicznych w Turku oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.

Drużyna Zespołu Szkół Technicznych, w składzie: Mateusz Dusza, Wojciech Wajer, Mateusz Wójcik, Sebastian Perliński i Kacper Perliński, zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie zajęli również wysokie miejsca: Mateusz Dusza - II miejsce, Patryk Pawlak - III, Wojciech Wajer - IV, Sebastian Perliński - V miejsce.

Starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny oraz Prezes Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Turku  Jan Kacprzak  wręczyli zawodnikom dyplomy, nagrody i puchary.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje, życząc równocześnie samych „strzałów w dziesiątkę”

Opiekunami sekcji strzeleckiej w roku szkolnym 2018/2019 byli Paweł Ogrodowczyk i Magdalena Gonczarewicz.

Współpraca