8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym dniu w szczególny sposób pamiętamy o przedstawicielkach płci pięknej, dziękujemy za ich kobiecość i piękno. Dla uczczenia Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski działający w ZST zorganizował akcję ph. “Lizak zamiast kwiatka” oraz sympozjum z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W tym dniu chłopcy częstowali koleżanki i panie nauczycielki słodkimi upominkami z okazji ich święta. Młodzież wraz z nauczycielami wzięła udział w programie słowno-muzycznym przygotowanym na podstawie scenariusza Jakuba Kaźmierczaka, ucznia kl. III TI.

Sporą dawkę humoru zapewniły skecze kabaretów Hrabi i Ciach w wykonaniu adeptów sztuki aktorskiej (Patrycja Cichocka I LH, Patryk Semrau I LH, Patryk Kurzawa I LH, Adrian Przybył I TT, Zuzanna  Łyskanowska I TA, Wiktoria Mruk I TA, Natalia Stasiak II TT, Wiktoria Kin II TA, Bartosz Kwiatkowski II EB, Sylwia Leszczyńska II TŻ, Mateusz Augustyniak II ow, Albert Ciołek II TT). O warstwę muzyczną zadbali Alicja Żołądkiewicz z kl. III TG, Patrycja Kominiarczyk z kl. I fz i Adrian Przybył z kl. I TT. Gwoździem programu był teleturniej pt.: “Randka w ciemno”, który przyciągnął szczególną uwagę zgromadzonej widowni. Spotkanie poprowadzili Mateusz Antoniak i Jakub Kaźmierczak z kl. III TI.

Nad przebiegiem wydarzeń czuwały p. Beata Moszczyńska, Marta Piątkowska, Estera Świerk oraz Joanna Tomaszewska.