30 października obchodzimy Dzień Spódnicy. W tym roku samorząd uczniowski postanowił zorganizować Dzień Spódnicy w połączeniu z Dniem Garnituru, również obchodzonym w październiku. Oba te dni są organizowane jako okazja do przypomnienia, że strój może uwypuklić nasze atuty i wpływać na to, jak odbiera nas świat. Pomysłodawcy Dnia Garnituru  podkreślają, że garnitur pasuje każdemu mężczyźnie, natomiast pomysłodawczynie Dnia Spódnicy zaznaczają, że nie ma stroju bardziej kobiecego niż spódnica lub sukienka.

Akcja zorganizowana w ZST była okazją, aby zintegrować zespoły klasowe, w których skład wchodzą zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Przedstawiciele samorządu zachęcali, aby szkolna społeczność uczciła ten dzień poprzez elegancki strój i pokazała, że jest dobrze zorganizowana, aktywna i ma poczucie humoru. Spódniczki i sukienki wyeksponowały piękno i kobiecość uczennic, natomiast garnitury i marynarki podkreśliły wygląd i prezencję uczniów. Każda osoba, która wzięła udział w akcji samorządu mogła na własnej skórze poczuć, że elegancki strój poprawia humor, podwyższa samoocenę i dodaje pewności siebie, co szczególnie przydaje się na rynku pracy.

W akcji wzięło udział 36 klas ZST. Cztery klasy ubrały się na galowo w stu procentach i były to: 4TG, 1FZ, 1TI, 1TL, natomiast w klasach: 2LH, 1CA, 3TT i 1TM odsetek osób w garniturach i spódnicach wyniósł ponad 80%.

Nad przebiegiem akcji czuwały: Estera Świerk i Marta Piątkowska.