Biblioteka szkolna ZST w Turku  w miesiącu październiku i listopada wzbogaciła się o ponad 150 nowych książek. To głównie nowości wydane w 2019 i 2020 roku. Nowości książkowe pojawiły się już na półkach. Gorąco polecamy powieści kryminalne  Harlana Cobena ( „Już mnie nie oszukasz” , „O krok za daleko”) ; Charlotte Link ( „Oszukana” , „Wielbiciel”); Tess  Gerritsen („ Śladem zbrodni” , „Telefon o północy”); mroczne thrillery autorów skandynawskich: Jo Nesbo, Camilli Lackberg.

Z polskich autorów polecamy książki Izabeli Janiszewskiej – „Wrzask” ,  Zygmunta Miłoszewskiego – „Kwestia ceny” oraz Roberta Małeckiego  („Wada” , „Zadra” ,” Żałobnica”).

Paniom i dziewczętom polecamy literaturę obyczajową i tutaj książki Agaty Przybyłek ( „Bez Ciebie” , „Historia naszych pożegnań” ,”Jeszcze raz” , „W promieniach szczęścia”) , Gabrieli Gargaś („ Dzień Kobiet” , „Zawsze będziemy razem”); Nataszy Sochy („Zamrożona”, „(Nie)młodość”) czy serię „Paleta marzeń”  Małgorzaty Falkowskiej , a z prozy zagranicznej autorkę Kristin Hannah i jej najsłynniejszą  powieść „Słowik” i inne  „Nocna droga”, „Wielka samotność”, „Odległe brzegi” , „Prawdziwe kolory” ; Guillaume Musso – („Potem” , „Papierowa dziewczyna”) oraz Jakuba Małeckiego („Nikt nie idzie”,  „Dygot”,  „Rdza”).

Biblioteka szkolna zaprasza do korzystania z księgozbioru. W ofercie najnowsze bestsellery światowej literatury młodzieżowej (fantasy, kryminał, literatura obyczajowa oraz książki poruszające współczesne problemy młodych ludzi) Dostępne są także książki laureatki Literackiej Nagrody Nobla Olgi Tokarczuk.

28 listopada 2016 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu - „Najładniejszy plakat w języku niemieckim". Celem przedsięwzięcia było propagowanie i poszerzanie wiedzy o kulturze  niemieckiej  oraz rozwijanie kompetencji językowych. Uczniowie klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej biorący udział w konkursie przygotowali plakaty o różnorodnej tematyce m.in.: części ciała, członkowie rodziny, środki transportu, owoce, warzywa, ryby, rośliny, mieszkanie, krajobraz, znane postacie niemieckie, zawody i części garderoby.

Już po raz 12 Turecka Izba Gospodarcza zorganizowała konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem: „Mam plan na biznesplan”.  Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja przedsiębiorczości oraz pobudzanie aktywności młodych osób w kierunku zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Nowości zakupione w ramach 

Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa

  

„Bezpieczna przystań”

 Autor: Nicholas Sparks

Znakomity romans obyczajowy. Kiedy w niewielkim miasteczku Southport na południu USA pojawia się tajemnicza młoda kobieta, mieszkańcy zadają sobie pytanie, co skłoniła ją do rozpoczęcia życia w tym odizolowanym miejscu. Piękna, ale zamknięta w sobie Katie pracuje w lokalnej restauracji i wyraźnie unika nawiązywania nowych znajomości. Udaje się jej zachować dystans do momentu, w którym poznaje Alexa…

 

„Dziesięć płytkich oddechów”  

Autor: K.A. Tucker

Jak sobie poradzisz kiedy na Twoich oczach świat rozsypuje  się na kawałki?  Co zrobisz kiedy wszystko idzie źle? Kiedy ból rozsadza Twoją duszę? Po prostu oddychasz. Dziesięć płytkich oddechów… Kilka lat temu życie dwudziestojednoletniej Kacey Cleary rozpadło się na kawałki.

 

„Droga Królów”                                             

 Autor: Brandon Sanderson

Chirurg, zmuszony do porzucenia swej sztuki i zostania żołnierzem w najbardziej brutalnej wojnie od niepamiętnych czasów. Skrytobójca, morderca, który płacze, kiedy zabija. Oszust, młoda kobieta, skrywająca za płaszczem z kłamstw swoją prawdziwą naturę. Arcyksiążę, wojownik, owładnięty żądzą krwi. Świat może się zmienić. Ta czwórka jest kluczem do przyszłości. Jeden z nich może przynieść zbawienie. Drugi doprowadzi do zagłady.

  

„Kroniki Jakuba Wędrowycza”

Autor: Andrzej Pilipiuk

Pilipiuk  stworzył postać filozofa chwilami oscylującego w stronę menela, dziwaka i geniusza rycerz  i dowcipnisia Polaka-Który-Potrafi, i Polaka któremu się chce. Do tego szlachetnego altruisty, który za trudy dla świata chce tylko dobrego słowa. I dobrego trunku. Masz problemy z duchami przodków? Coś stuka w Twoim domu? Udaj się do Jakuba Wędrowycza najlepszego Cywilnego Egzorcysty w Kraju!

 

„Magonia”                                                 

Autor:  Headley Maria Dahvana

Aza Ray Boyle topi się w powietrzu. Od dzieciństwa cierpi na tajemniczą chorobę płuc, z którą ciężko jest oddychać, mówić – w ogóle żyć. Kiedy więc Aza zauważa statek na niebie, jej rodzina przypisuje to skutkom ubocznym zażywania leków. Aza jednak nie wierzy, by była  to halucynacja. Słyszy ze statku głos wzywający ją po imieniu. Zaczyna żyć w świecie Magonia…

 

“Orły imperium”                                        

Autor: Simon Scarrow

Jest 42 r. n.e. i Kwintus Licyniusz Kato właśnie przybył  do Germanii jako rekrut Drugiego Legionu, najpotężniejszego w całej armii Rzymu. Dla wykształconego, pełnego ogłady młodzieńca trudne okazuje się nie tylko przystosowanie do rygorów wojskowego życia, ale także pogarda kolegów z legionu, odkąd otrzymuje niespodziewanie wysokie stanowisko ze względu na koneksje z dworem cesarza.

 

„Beduinki na instagramie”              

Autor: Aleksandra Chrobak

Aleksandra Chrobak poznała Emiraty od podszewki. W swojej książce opisuje kraj szokujących kontrastów,  gdzie to, co zabronione, często ukrywa się po prostu za przyciemnionymi szybami luksusowych samochodów. Autorka jest wymarzoną przewodniczką  po tym fascynującym świecie. Ze swadą i humorem opisuje kraj, który stał się jej drugim domem.

 

„Historia wszechświata według Niekrytego Krytyka”

  Autor: Maciej Frączyk 

Historia wszechświata obfituje w niezliczoną ilość wydarzeń, które na zawsze zmieniły ludzkość, a ta książka przybliży je z naukową precyzją i akademickim zawzięciem. Czy teoria względności ma na gatunek homo sapiens większy wpływ niż instagramowe konto Kim Kardashian? Co za debil wymyślił wojny? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie właśnie tu, a Wasze życie już nigdy nie będzie takie samo.

 

„Syn” 

Autor: Philipp Meyer                 

"Syn" Philippa Meyera to epicka, napisana z rozmachem powieść o amerykańskim Zachodzie. Wielopokoleniowa saga o losach dumnej i niezłomnej teksańskiej rodziny McCulloughów – od czasów XIX-wiecznych najazdów Komanczów do XX-wiecznego boomu naftowego – dla której najważniejszą wartością jest ziemia i honor. To także książka niepokojąca i działająca na wyobraźnię.

 

„Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji”

Autor: Charlotte Cho 

W Europie o skórze mówi się głównie w kontekście problemów: zmarszczek i niedoskonałości cery, które trzeba tuszować grubymi warstwami makijażu. Koreanki od dawna wiedzą, że takie podejście prowadzi donikąd. Ich niezwykła metoda kompleksowej pielęgnacji gwarantuje rewelacyjne efekty. W książce przedstawia kilka prostych, ale niezastąpionych sposobów, by raz na zawsze pożegnać się z niedoskonałościami i zachwycić wszystkich promienną, nieskazitelną cerą.

 

„Rywalki. Książę i gwardzista”

Autor: Kiera Cass      

"Książę" pokazuje wydarzenia sprzed eliminacji i pozwala czytelnikowi śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W drugiej z opowieści przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach- i ujrzymy prawdę o świecie gwardzistów, której nigdy nie pozna America... Czołówka listy bestsellerów The New York Timesa!

 

 “Bazar złych snow”

  Autor: Stephen King

W „Bazarze złych snów” zebrał swoje najnowsze opowiadania. Każdy utwór poprzedzony jest krótkim wstępem przedstawiającym jego genezę. Teksty zawarte w tym zbiorze mają wspólne motywy: zagadnienia moralności, życia pozagrobowego, winy i kary, pytanie, co zrobilibyśmy inaczej, gdybyśmy mogli zajrzeć w przyszłość lub naprawić błędy popełnione w przeszłości.

 

„Szpieg”

Autor: Paulo Coelho 

Nosiła wiele imion: z domu Margaretha  Geertruida  Zelle, na Jawie była panią MacLeod, Niemcy nadali jej kryptonim H21... Mata Hari: kobieta-szpieg. Egzotyczna tancerka, powiernica i kochanka najbogatszych, najbardziej wpływowych mężczyzn Belle Époque, postać o tajemniczej przeszłości, budząca zazdrość dam z paryskiej arystokracji. Łamała męskie serca, moralne nakazy i drobnomieszczańskie obyczaje. Za niezależność zapłaciła najwyższą cenę.

               

„Lampiony”                                                     

Autor: Katarzyna Bonda

Trzecia z serii czterech książek o utalentowanej profilerce Saszy Załuskiej. Kolejne portrety psychologiczne zbrodniarzy krok po kroku prowadzą ją do odkrycia mrocznej tajemnicy z własnej przeszłości. Hipnotyzująca Łódź, tajemnicze miasto, które nikomu, kto choć raz się w nim znalazł, nie da już o sobie zapomnieć. Sasza Załuska, która będzie musiała stawić czoła szalonemu podpalaczowi.

 

„Morderca bez twarzy”                                         

Autor: Henning Mankell

 Bohatera zastajemy w niedobrym momencie: właśnie opuściła go żona, utracił kontakt z dziewiętnastoletnią córką, a w dodatku powierzono mu sprawę małżeństwa Lövgrenów, starych ludzi, okrutnie zamordowanych w małym domku  na wsi. Zadźgany nożem mężczyzna umarł na miejscu, a kobieta przed śmiercią zdążyła wykrztusić zaledwie jedno słowo: „zagraniczny”. Lecz prasie wystarczy nawet jedno słowo – w wyniku rozpętanej przez media kampanii temperatura społeczna wzrasta, mnożą się anonimowe telefony i groźby podpalenia ośrodków dla uchodźców, wreszcie dochodzi do zastrzelenia przypadkowego Somalijczyka…

 

„Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu” 

Autor:  John Flanagan 

Przyszłość piętnastoletniego Willa zależy od decyzji możnego barona. Sam Will najchętniej zostałby rycerzem, ale drobny i zwinny nie odznacza się tężyzną fizyczną, niezbędną do władania mieczem. Tajemniczy Halt proponuje chłopakowi przystanie do zwiadowców ludzi owianych legendą, którzy, jak wieść niesie, parają się mroczną magią, potrafią stawać się niewidzialni...

 

„Zero”

Autor: Marc Elsberg 

Kto raz trafi do Sieci, nigdy z niej nie wyjdzie...Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich użytkowników lepsze, obfitujące w sukcesy życie. Jednak ktoś ostrzega stawiającą pierwsze kroki w wirtualnej rzeczywistości dziennikarkę przed Freemee i jej potęgą, a tym kimś jest Zero, jeden z najbardziej aktywnych użytkowników sieci.

              

"1945. Wojna i pokój"

Autor: Magdalena Grzebałkowska 

Już nie wojna i jeszcze nie pokój. Fascynująca podróż po dwunastu miesiącach strachu, nadziei, euforii i rozczarowania. Opowieść o najbardziej dramatycznym roku XX stulecia. Autorka wkracza na ziemie przez chwilę niczyje, albo właśnie zagarnięte przez nową władzę, by przyjrzeć się z bliska losom ostatnich żyjących świadków tamtego czasu.

           

"Abonent chwilowo nieosiągalny"

Autor: Adam Boniecki

Ksiądz Adam Boniecki bardzo osobiście o ważnych ludziach swojego życia. Wielcy ludzie Kościoła, poeci, filozofowie, opozycjoniści, ale też, na równych prawach, postacie szerzej nieznane, które niezwykle podziwiał. Osoby, których spotkanie na swojej drodze życia ksiądz Adam Boniecki uważa za osobisty zaszczyt. Inspirująca, pełna zadumy książka o przyjaźni, szacunku i przemijaniu.

 

„Szwedzkie kalosze”

Autor: Hennig Mankell 

Ostatnia, znakomita powieść Henninga Mankella! Kontynuacja bestsellerowych. Włoskich butów.Frederick Welin, emerytowany chirurg mieszkający na jednej  z wysp szwedzkiego archipelagu, budzi się w nocy, krztusząc się dymem. Jego dom stoi w płomieniach. Mężczyzna zrywa się z łóżka, ale jest już za późno, by ratować dobytek. Ledwo udaje mu się owinąć kocem i wybiec z pożogi w – jak się okazuje – dwóch lewych kaloszach.

„Psy z Rygi”

 Autor: Henning Mankell 

Kurt Wallander, znów wdaje się w psychologiczną grę, aby poznać i zrozumieć motywy sprawców zbrodni. Luty 1991 roku. Komisarz Wallander i jego współpracownicy z policji w Ystad otrzymują informację o makabrycznym odkryciu   na odludnej plaży. W wyrzuconym przez fale pontonie znajdują dwóch martwych, elegancko ubranych młodych mężczyzn. Obaj, jak się wkrótce okazuje, należeli do łotewskiej mafii…

 

„Trzech panów w łódce nie licząc psa”

Autor: Jerome K. Jerome

Trzech panów w łódce, nie licząc psa to humorystyczna, XIX-wieczna powieść angielska, opisująca wyprawę i przygody trzech londyńczyków: George'a, Harrisa, nieznanego z imienia narratora (którym jest sam Jerome), oraz psa Montmorency'ego, którzy wybrali się w rejs po Tamizie i przepłynęli 123 mile (blisko 200 km) z Kingston do Pangbourne. Komiczne zdarzenia, opowiastki i anegdotki umilające trzem panom wyprawę, przyprawione specyficznym angielskim humorem, bawią od stu lat czytelników w różnym wieku na całym świecie.

 

„Śmieszek Cierpienia Młodego Youtubera;-(„                       

Autor: Martin Stankiewicz

Co się dzieje, gdy jeden z najpopularniejszych śmieszków polskiego internetu ląduje na kozetce u przenikliwego terapeuty? Śmiech miesza się ze łzami, a na jaw wychodzi słodko-gorzka prawda o działalności w sieci. Jestem zwykłym śmieszkiem, często w zabrudzonym T-shircie. Chciałbym jednak zainspirować młodego czytelnika i pokazać, że wbrew temu, co mówią inni, nigdy nie warto rezygnować z dziecięcych marzeń…

 

"Wioska morderców”                                              

Autor: Elisabeth Herrmann

Pewnego majowego dnia w ogrodzie zoologicznym w Berlinie dochodzi do makabrycznej zbrodni. Kiedy na miejscu zdarzenia zjawia się policjantka Sanela Beara, zastaje chaos i zamieszanie. Kilka dni później prasa opisuje przerażające okoliczności zdarzenia i ujawnia nazwisko kobiety podejrzanej o popełnienie przestępstwa.

      

„Ta, którą znam”

Autor: Małgorzata Warda

Po tragicznym wypadku siostry Ada, znana modelka, od lat mieszkająca w Paryżu, niespodziewanie musi przyjechać  do Polski. W rodzinnym domu dokonuje rozrachunku z wydarzeniami z przeszłości i faktami do tej pory skrzętnie odsuwanymi w niepamięć. Morderstwo turystki sprzed lat, mroczne wspomnienie starej cegielni, cień młodzieńczej miłości ciążą nad losami Ady, jej siostry i całej rodziny.

     

„Ugly Love”

Autor: Colleen Hoover 

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia. Serca zaczynają szybciej bić, obietnice zostają złamane, reguły przestają obowiązywać…

 

"Pan Lodowego Ogrodu”  - tom I i II

Autor: Jarosław Grzędowicz

Vuko Drakkainen samotnie rusza na ratunek ekspedycji naukowej badającej człekopodobną cywilizację planety Midgaard. Pod żadnym pozorem nie może ingerować w rozwój nieznanej kultury. Trafia na zły czas. Planeta powitała go mgłą i śmiercią. Dalej jest tylko gorzej. Trwa wojna bogów. Giną śmiertelnicy. Odwieczne reguły zostały złamane.

 

„W kraju niewiernych”

Autor: Jacek Dukaj

W tym obszernym tomie opowiadań znalazła się m.in. Katedra – opowieść, która zainspirowała Tomasza Bagińskiego i stała się podstawą kilkuminutowej animacji nominowanej do Oscara. Samo opowiadanie otrzymało Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, prześcignąwszy inny utwór z tomu W kraju niewiernych - Ruch Generała. Zbiór - zawierający m. in. także zapowiadające fenomen Matrixa Irreehaare czy kontrowersyjną Ziemię Chrystusa - zdobył trzy inne nagrody.

 

„Słowa światłości”

Autor: Brandon Sanderson

Świetliści Rycerze muszą znów powstać. W końcu wypowiedziano starożytne przysięgi, spreny powracają. Ludzie szukają tego, co zostało utracone. Być może ta misja ich zniszczy. Wiatrowy zagubił się w strzaskanej krainie i balansuje na granicy między zemstą a honorem. Tkaczka Światła, którą powoli pochłania przeszłość, poszukuje kłamstwa, którym musi się stać.

 

„Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość”

Autorzy: Ks. Jan Kaczkowski,  Piotr Żyłka

Kategoria autobiografia, biografia, wspomnienia. Jeden z najbardziej lubianych polskich księży w rozmowie życia Ks. Jan Kaczkowski. Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików,  jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku.

 

"Perfekcyjna niedoskonałość"

Autor: Jacek Dukaj

Pierwszy tom trylogii Jacka Dukaja o człowieku przekraczającym człowieczeństwo, manipulującym biologią i kulturą, czasem, przestrzenią i samą fizyką. Jest XXIX wiek. Adam Zamoyski, tajemniczy zmartwychwstaniec, tkwi w środku rozgrywki między cywilizacjami, ludźmi, nieludźmi i istotami podludzkimi.

 

„Dzwudziestolecie Międzywojenne”

 Autor: Sławomir Koper

W trakcie lektury możemy dowiedzieć się, co niegdyś interesowało, a co irytowało Polaków, w czym się zaczytywali,  co oglądali, a także, jak wyglądało ich życie codzienne, w którym było miejsce na pracę, ale i nie mogło zabraknąć czasu na należyty odpoczynek.

 

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko.”Część 1-2                          

Autor: J.K. Rowling

Ósma historia. Dziewiętnaście lat później. Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry'ego Pottera. Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym…

 

„Cycero”

Autor: Robert Harris 

Powieść otwierająca trzytomowy cykl (Cycero, Spisek, Dyktator) o starożytnym Rzymie. Jego bohaterem jest Marek Tulliusz Cyceron, wybitny mówca i polityk, który żył w I wieku p.n.e.Powieść historyczna, którą czyta się jak pasjonujący kryminał.

 

„Spisek”

Autor: Robert Harris 

Powieść historyczna napisana w konwencji thrillera. Intrygi i walka o władzę,  w której nie istnieją takie słowa, jak: lojalność, uczciwość, litość. Do dwóch dawnych konkurentów w walce o władzę – osławionego wodza legionistów, Pompejusza, i najbogatszego człowieka w Rzymie, Krassusa ­– dołącza młody i pozbawiony wszelkich skrupułów Juliusz Cezar oraz niezrównoważony Katylina.

 

 “Dyktator” 

Autor: Robert Harris 

Część trzecia trzytomowego cyklu powieści o starożytnym Rzymie. Powieść historyczna w barwny sposób przedstawiająca ostatni okres z życia Cycerona i upadek Republiki Rzymskiej. Książka, przy której nie sposób się powstrzymać przed porównaniami z późniejszymi wydarzeniami historycznymi, i również z tymi najnowszymi.

      

„Dotknąć nieba”

Autor: Richard Paul Evans 

Co byś zrobił, gdybyś stracił wszystko: pracę, dom i miłość swojego życia?  „Niektórzy uznają to za opowieść o miłości.  Dla nieznających miłości będzie to dziennik podróży. Dla mnie jest to wędrówka człowieka w poszukiwaniu nadziei”. 

      

„Na rozstaju dróg”

Autor: Richard Paul Evans

Kiedy po śmierci żony Alan postanowił sprzedać wszystko, co miał, i rozpoczął swoją przedziwną pieszą wędrówkę przez kontynent, nie wiedział, co może spotkać go po drodze. Szukał nadziei i ukojenia, pytał    o sens cierpienia. Był skupiony na sobie. A jednak podczas wędrówki okazało się, że to on może pomóc innym i dzięki temu zapomnieć o własnej stracie  i smutku.

 

“Kręte ścieżki”

Autor: Richard Paul Evans

„Kręte ścieżki” to opowieść, która dowodzi, że aby być prawdziwie wolnym, należy wybaczyć. Tego nauczył Alana Leszek – Polak, który okazał nieznajomemu wędrowcowi serce i przyjął go pod swój dach. Czy uda im się wzbudzić w nim radość życia i czy ich wskazówki okażą się pomocne w obliczu nowej, przykrej dla Alana wiadomości?

 

„Płomień pod moją skórą”  

   Autor: Anna Todd

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później. Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje się idealnie poukładane: chce spełnić marzenia o pracy w wydawnictwie i jak najszybciej połączyć się z ukochanym Noah, który czeka na nią w rodzinnym mieście. Ale spotkanie Hardina, który wydaje się być jej całkowitym przeciwieństwem, wywróci jej życie do góry nogami.

 

„Już nie wiem, kim bez ciebie jestem”                          

Autor: Anna Todd

Kiedy wydawało się już, że ich związek wkracza na nowy poziom, Tessa dowiaduje się, co naprawdę kierowało Hardinem na początku ich znajomości. Takiego okrucieństwa Tessa nie może wybaczyć nawet jemu. Aby zapomnieć o Hardinie, rzuca się w wir pracy. Ale Hardin nie ma zamiaru się poddać…Czy Tessa jest w stanie wybaczyć Hardinowi? I – co ważniejsze – czy Hardin jest w stanie się zmienić?

 

“Ocal mnie” 

Autor: Anna Todd

Tessa wybaczyła Hardinowi kłamstwo, a teraz sama ukrywa przed nim prawdę. Chce wykorzystać wielką szansę w karierze, ale wie, że to będzie cios    dla jej związku. Gdy Hardin dowie się o jej przeprowadzce, wpadnie we wściekłość. Aby zatrzymać Tessę przy sobie, nie cofnie się przed niczym. Nawet przed wystawieniem na próbę jej zaufania. 

 

„Szeptem”                                                                                

  Autor: Becca Fitzpatick

Patch jest tajemniczy i zabójczo przystojny. Nic dziwnego, że szesnastoletnia Nora uległa jego urokowi. Niemal natychmiast w jej życiu zaczęły dziać się rzeczy, których nie da się wytłumaczyć. Chyba że…Chyba że ktoś wie, że znalazł się w samym środku bitwy. Bitwy, którą od wieków toczą Upadli z Nieśmiertelnymi.      

 

“Crescendo”

  Autor: Becca Fitzpatick

Kiedy nie wiesz, komu wierzyć, ufaj tylko sobie. Patch to wielka miłość Nory. To także jej Anioł Stróż. On uratował jej życie, ona wyrwała go z otchłani potępionych. Są sobie przeznaczeni. Jednak Patch wydaje się zamieszany w niewyjaśnioną śmierć ojca Nory.

 

“Cisza”

 Autor: Becca Fitzpatick

Tylko miłość daje moc, by zawrócić ścieżki przeznaczenia. Nareszcie koniec burz między Patchem a Norą. Zakochani przeszli dramatyczne próby wzajemnego zaufania i lojalności, uporali się z sekretami z przeszłości i połączyli dwa światy pozornie nie do pogodzenia. Wszystko to w imię miłości przekraczającej granice między niebem a ziemią.

 

Źródło: http://lubimyczytac.pl