Polish English German

Współpraca zagraniczna

Kaufmännisches Berufskolleg Walther Rathenau, Duisburg jest szkołą handlową Duisburgu, która liczy 2500 uczniów z Duisburga i okolicznych miejscowości. Nauczyciele i uczniowie współpracują z przedsiębiorczymi partnerami z obszaru handlu, administracji, przemysłu, z kancelariami adwokackimi i notarialnymi, z gabinetami lekarskimi oraz z firmami logistycznymi. Uczniowie uczęszczają na zajęcia szkolne oraz na zajęcia praktyczne w przedsiębiorstwach. Szkoła oferuje kontynuację nauki na różnych poziomach kształcenia.
 
Werner von Simens Schule – szkoła kształcąca zawodowo w Hildesheim. Kształci głownie w technice obróbki metali, w elektrotechnice, technice pojazdów samochodowych oraz technice informatycznej. W szkole można uzyskać ukończenie wielu kierunków, które pomogą w życiu zawodowym, dalszym kształceniu zawodowym, oraz studiach. Nauka w szkole zwiera część teoretyczną zawodową, prace praktyczne oraz opracowywanie projektów. Szkoła wyposażona jest w nowoczesne warsztaty praktyczne i laboratoria. Godne uwagi są tutaj sala komputerowa, laboratoria technologii komunikacyjnej, informatyki, techniki energetycznej, automatyki, pracownie systemów CNC i CAD, techniki sanitarnej i grzewczej, techniki pojazdowej, oraz warsztaty  ręcznej i mechanicznej obróbki metali i spawania. WvSS rozwija się jako centrum kompetencji techniki sterowania i automatyki. Szkoła dysponuje jedynym w swoim rodzaju pomieszczeniem do nauki robotyki. Godnym uwagi efektem współpracy z firmą produkcyjną Kuka są roboty przemysłowe przeznaczone do celów edukacyjnych.

Współpraca