Polish English German

Współpraca zagraniczna

Warsztaty gastronomiczne dla uczniów z Włoch, Rumunii, Turcji, Grecji i Hiszpanii

W dniu 27 września - w ramach projektu „ECO- DRONE” realizowanego we współpracy z uczniami z Włoch, Turcji i Rumunii- odbyły się w Zespole Szkół Technicznych w Turku  wyjątkowe warsztaty gastronomiczne. Pod okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych (Marzeny Maćków, Ilony Wieczorek i Karoliny Łajdeckiej) uczestnicy przygotowali potrawy kuchni polskiej. Adepci sztuki kulinarnej z klas o profilu gastronomicznym zaprezentowali sposób przygotowywania  tradycyjnych pierogów z różnymi nadzieniami ( kapusta z grzybami, szpinak z jajkiem, kasza gryczana z serem białym). Tę typową polską potrawę poprzedziła  zupa krem z jarzyn.  Uczniowie z  zagranicy  mogli poznać tajniki polskiej kuchni oraz tradycyjne receptury.

W ramach kulinarnego rewanżu, goście wraz z opiekunami odwdzięczyli  się polskim koleżankom, przygotowując dla nich potrawę kuchni włoskiej (spaghetti carbonara) oraz tradycyjny napój kuchni tureckiej (kawę po turecku).

Ukoronowaniem spotkania była degustacja słodkich wyrobów typowych dla naszego regionu (rogaliki i kruche ciasteczka).

W dniu 10 października, w ramach Erasmus+ nasza szkoła po raz kolejny gościła grupę uczniów, tym razem z Grecji, Hiszpanii i Włoch. Było to kolejne spotkanie, podczas którego młodzież realizowała projekt partnerski BULLYINGis NEVERok. Po raz drugi nasi uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów w czasie warsztatów gastronomicznych, zorganizowanych w pracowni Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Również tym razem, na życzenie zagranicznych gości, nauczyciele przedmiotów gastronomicznych wraz z młodzieżą przygotowali warsztaty gastronomiczne, prezentując potrawy kuchni polskiej. Wszyscy obecni mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności w formowaniu polskich pierogów z mięsem, kapustą z grzybami oraz szpinakiem i serem.

Obcokrajowcy poznali smak tradycyjnego staropolskiego żurku oraz kaszotta z kurczakiem i warzywami. Podczas pracy pod okiem nauczycieli, młodzi kucharze poznawali nie tylko nowe przepisy, ale także uczyli się pracy pod presją czasu i w dużym zespole.

Na zakończenie spotkania zostały zaprezentowane desery kuchni polskiej: koktajle owocowe, babeczki kruche oraz ciasto drożdżowe.

Szczególne zainteresowanie wśród przybyłych gości wzbudził pokaz napojów  bezalkoholowych przygotowanych  przez młodzież klasy 4 TŻ o profilu gastronomicznym.

 Warsztaty były niepowtarzalną okazją doskonalenia umiejętności przygotowania tradycyjnych polskich dań, które okazały się  nie lada wyzwaniem dla nowicjuszy.

 

Współpraca