Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół 
Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku

  

Forma prawna: Stowarzyszenie
Numer KRS: 0000667503
Adres: ul. W. Milewskiego 3b, 62-700 Turek
NIP: IP 6681978016
REGON 36675837700000

Zarząd:
Kąpielski Sylwester - Prezes Zarządu
Wągiel Arkadiusz - Wiceprezes
Marucha Emilia - Skarbnik
Kusz Daniel - Sekretarz
Klecha Dawid - Członek

Konto bankowe:
19 8530 0000 1000 0251 2000 0010
Bank Spółdzielczy w Koninie

 

 Statut
 Deklaracja członkowska (PDF)
 Deklaracja członkowska (DOCX)

Powiatowy Piknik Innowacji i Techniki, czyli przyjemne z pożytecznym

O tym, jak szybko rozwija się technika i jak szerokie możliwości daje szkolnictwo zawodowe, mogli się przekonać uczestnicy II Powiatowego Pikniku Innowacji i Techniki, który odbył się 3 czerwca br. w Zespole Szkół Technicznych w Turku. W programie imprezy, którą zorganizowali  Starosta Turecki Mariusz Seńko i Dyrektor ZST Wioletta Adamiak - we  współpracy ze  Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół ZST w Turku - nie zabrakło atrakcji dla przedstawicieli różnych pokoleń i płci.

Czytaj więcej...

Code Week w ZST

W dobie postępującej cyfryzacji życia, umiejętności programowania nabierają coraz większego znaczenia, szczególnie w kontekście rynku pracy. 20 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach w ramach Code Week 2017. Code Week to wydarzenie, którego celem jest rozpropagowanie idei programowania wśród dzieci i młodzieży na całym świecie.

Czytaj więcej...

ZST FASHION SHOW po raz trzeci

Trzeci już pokaz stylizacji studniówkowo – wieczorowych „ZST Fashion Show” odbył się 11 grudnia br. w Zespole Szkół Technicznych w Turku. W tym niezwykłym  wydarzeniu, nad którym patronat naukowy objęła Politechnika Łódzka,  wzięli udział zaproszeni goście: dyrektor Wydziału Rozwoju i Edukacji Starostwa Powiatowego Jacek Suszek, dyrektor PUP Beata Bartczak, kierownik Biura  Cechu Rzemiosł Różnych Marian Kiszewski, a także… dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Samorządowego nr 6 im.  Kubusia Puchatka w Turku oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZST.

Czytaj więcej...

Integracyjne warsztaty kulinarne w ZST

Sekret wypieku świątecznych pierników poznali uczestnicy warsztatów kulinarnych, które zorganizowano 6 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Stanowiły one kolejną formę zajęć o charakterze charytatywnym, podjętą z inicjatywy Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół ZST w Turku.

Czytaj więcej...

Aktywny emeryt z duszą artysty

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Technicznych w Turku rozpoczęło swoją działalność w 2017 roku i od początku swojego istnienia, w ramach działań statutowych, intensywnie angażuje się w życie ZST, promuje i wspiera inicjatywy szkoły,  integruje społeczność szkolną, w tym pielęgnuje kontakty z absolwentami, a także dba o zdrowie oraz kondycję intelektualną członków stowarzyszenia oraz emerytów i rencistów.

Czytaj więcej...

Chemia nowoczesnych kosmetyków

Perfumy pięknie pachną, są niezwykle kuszące, mają śliczne opakowania. Wodzą na pokuszenie i trudno się im oprzeć. A my kobiety lubimy otulać się ładnymi zapachami. Ale czy zajrzałyście kiedyś do składu INCI swoich ulubionych perfum? Lista składników INCI stosowanych w  perfumach jest długa, a jej znaczna część to syntetycznie pozyskiwane substancje zapachowe syntetyzowane w laboratoriach. W perfumach znajdziesz też sztuczne barwniki, parabeny, a także pochodne ropy naftowej i niebezpieczne ftalany.

Czytaj więcej...

Pretty Woman po raz 5. oraz Styling and make-up artist

Po raz piąty w Miejskim Domu Kultury w Turku odbył się pokaz stylizacji fryzjerskich Pretty Woman. Wydarzenie to było wyjątkowe, a każda z Pań mogła oddać się w ręce zdolnych i młodych przyszłych fryzjerów i techników usług kosmetycznych. Inspiracją do spotkania jest niezmiennie wirtuoz fryzjerstwa – Antoni Cierplikowski. Właśnie on zapoczątkował modę na krótkie włosy tzw. „chłopczycę”. Zmieniając modę stał się natchnieniem dla wielu innych, którzy poszukiwali czegoś świeżego.

Czytaj więcej...

Słuchacze TUTW wędrowali „Śladami Antoniego Cierplikowskiego...”

"Śladami Antoniego Cierplikowskiego..." to tytuł wycieczki  do Sieradza, która odbyła się 1 czerwca 2018 r. Wyjazd był zwieńczeniem cyklu zajęć realizowanych  przez słuchaczy TUTW w ramach Wizaż i Stylizacje pod kierunkiem p. Emilii Marucha – ekspert ds. polityki senioralnej z powiatu tureckiego.

Czytaj więcej...

III Powiatowy Piknik Innowacji i Techniki, czyli przy muzyce o… technice

Po raz kolejny Zespół Szkół Technicznych w Turku zaprezentował mieszkańcom powiatu tureckiego zdobycze współczesnej techniki. Okazją ku temu był III Powiatowy Piknik Innowacji i Techniki, który odbył się 9 czerwca 2018 r. w naszej szkole. Organizatorami imprezy byli: Starosta Turecki Mariusz Seńko, Dyrektor ZST Wioletta Adamiak oraz  Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZST w Turku. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem firmy Microsoft oraz Rady ds. Kompetencji Sektora IT.

Czytaj więcej...

"Bądź glamour"

Taki tytuł ma kolejny projekt realizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Technicznych w Turku w zakresie działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym. W  ramach przedsięwzięcia odbywają się różnego rodzaju zajęcia oraz warsztaty.  Ostatnio przeprowadzono lekcje wizażu i stylizacji. Chętne osoby - słuchaczki TUTW -  wysłuchały wykładu p. Emilii Maruchy na temat: typów urody, analizy kolorystycznej, kształtów głowy i twarzy oraz modelunku światłocieniowego.

Czytaj więcej...

Mecz Mikołajkowy „Uczniowie vs. Nauczyciele”

Z okazji mikołajek, uczniowie  i  nauczyciele  ZST postanowili podarować sobie bezcenny upominek -  niezapomniane emocje oraz endorfiny w ramach Meczu Mikołajkowego o Puchar Dyrektora ZST w Turku. Przy aplauzie zebranych rozegrano mecz piłki siatkowej „Uczniowie vs. Nauczyciele”. Puchar Dyrektora ZST trafił w ręce nauczycieli, którzy w obecności naszych uczniów oraz zaproszonych gości – przedszkolaków z Przedszkola Kubusia Puchatka w Turku z dumą odebrali trofeum.

Czytaj więcej...

Pokaz mody ZST FASHION SHOW – RUNWAY TO SPACE

Tuż przed feriami zimowymi, w Zespole Szkół Technicznych w Turku, odbyła się czwarta już edycja pokazu mody ,,ZST FASHION SHOW”. W tegorocznej prezentacji wzięło udział liczne grono zaproszonych gości: naczelnik Wydziału Rozwoju i Edukacji Starostwa Powiatowego - Jacek Suszek, dyrektor PUP - Beata Bartczak, kierownik Biura  Cechu Rzemiosł Różnych- Marian Kiszewski, a także przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1. Gościem honorowym Fashion Show byli uczniowie Łódzkiej Szkoły Mody, Kosmetologii i Fryzjerstwa ANAGRA wraz z opiekunami.

Czytaj więcej...

Współpraca