Polish English German

Święto Niepodległości

Dnia 8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy Narodowego Święta Niepodległości, której celami były: przybliżenie drogi Polaków do niepodległości, kultywowanie tradycji narodowych i kształtowanie postaw patriotycznych. Przedstawiono prezentację multimedialną uwzględniającą treści historyczne i literackie wzbogacone wykonaniem pieśni patriotycznych.

Czynny udział w przygotowaniu spotkania wzięli uczniowie z klas: 3TT i  4TA. Całość nadzorowały: Marzanna Brzustowicz i Małgorzata Kwaśniak.

Kontynuując  tradycję wspólnego odśpiewania hymnu narodowego- rozpoczętą  w 100-lecie odzyskania niepodległości - także w tym roku o symbolicznej godzinie 11.11 w całej szkole rozbrzmiewała pieśń ,,Jeszcze Polska nie zginęła”.

W ramach miejskich obchodów narodowego święta w dniu 11 listopada reprezentacja młodzieży ZST uczestniczyła w mszy św. za ojczyznę oraz złożyła kwiaty pod pomnikiem J. Piłsudskiego.

Współpraca