Polish English German

Mamy plan na biznesplan

13 czerwca 2019 r. w siedzibie Tureckiego Inkubatora Przedsiębiorczości odbył się finał XIII konkursu organizowanego przez Turecką Izbę Gospodarczą „Mam plan na biznesplan”. Do pierwszego etapu zostało zgłoszonych aż 55 uczestników ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w powiecie. W ścisłym finale konkursu znalazła się dziesiątka najlepszych prac, wśród nich sześć autorstwa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Byli nimi: Katarzyna Kamińska oraz Nikola Goździk z kl. 1 CA, Zuzanna Łyskanowska, Nikola Pietrzykowska i Aleksandra Rosiak z kl. 2 TA oraz Mateusz Kluska z kl. 3TL.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja przedsiębiorczości oraz pobudzanie aktywności młodych osób w kierunku zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Wszyscy uczestnicy naszej szkoły do prezentacji swoich pomysłów na biznes przygotowali się bardzo profesjonalnie, przedstawiając swoje firmowe ulotki, wizytówki, ankiety, a nawet profesjonalnie nagrane filmiki. Najciekawsze prezentacje miały przekonać  jury do oddania głosu właśnie na ten projekt. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą merytoryczną w zakresie planowanych firm oraz  dużym zaangażowaniem w ramach prezentacji swoich pomysłów.  Każdy odpowiadał też na pytania dotyczące własnych biznesplanów.

Biznesplany oceniała kapituła konkursowa w składzie: Prezes Tureckiej Izby Gospodarczej Marek Sawicki, Monika Dziwińska, przedstawicielka Mleczarni Turek, dyrektor BZ WBK oddział w Turku Dorota Tylak - Marciniak, przedstawiciel firmy Sun Garden Polska Andrzej Jopek,  przedstawiciel firmy Drewtur, Andrzej Budny z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie, przedsiębiorca Jacek Wzorek  oraz Monika Kozłowska, dyrektor Biura TIG. 
Zuzanna Łyskanowska z kl. 2TA, uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Turku, zajęła II miejsce zdobywając liczne nagrody oraz czek na kwotę 500 zł. Jej pomysł dotyczył prowadzenia profesjonalnej szkoły tańca „NoLimits”. Miejsce czwarte ex aequo zajęli uczniowie: Katarzyna Kamińska z kl. 1 CA z pomysłem na prowadzenie szkoły tresury psów  oraz Mateusz Kluska z kl. 3 TL, który chciałby w przyszłości zająć się doradztwem strategicznym. Wszystkim uczestnikom składamy ogromne gratulacje życząc równocześnie samych sukcesów i pomyślności w realizacji swoich pomysłów na biznes.

Opiekę merytoryczną sprawowali nauczyciele: Małgorzata Pietrzak i Tomasz Szczap.

 

Współpraca