Polish English German

Dobry występ "dobrze zorientowanych" uczniów ZST w finale wojewódzkim

Biegać każdy potrafi, ale biegać po leśnym terenie w poszukiwaniu kolejnych punktów ze zorientowaną mapą - już niekoniecznie. Okazuje się, że reprezentanci naszej szkoły potrafią robić to bardzo szybko, dzięki czemu dobrze zaprezentowali się w wojewódzkim finale  Drużynowych Biegów na Orientację w Lesznie. Chłopcy mieli do odszukania 13 punktów kontrolnych, a dziewczęta 11. Każdy uczestnik biegał sam z mapą i odczytywał zaznaczone na niej punkty.

Kolejni zawodnicy wypuszczani byli w odstępach 1 minutowych. Do klasyfikacji drużynowej sumowany był czas wszystkich członków zespołu, dlatego każdy musiał „zaliczyć” wszystkie punkty w jak najkrótszym czasie.

Bardzo dobre miejsca w klasyfikacji indywidualnej chłopców złożyły się na wysokie 8 miejsce męskiej drużyny ZST wśród 25 szkół naszego województwa. Wyrównana grupa dziewcząt po dobrym biegu zajęła 14 miejsce w wojewódzkim finale- w rywalizacji z miłośnikami biegów na orientację.

Reprezentacja ZST chłopców wystąpiła w składzie: Jan Gorzelańczyk, Krystian Gruchot, Mateusz Poprawa, Szymon Przybył.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Julia Jakubowska, Klaudia Jóźwiak, Agata Kwiatkowska, Ewa Kubacka.

Opiekunem zespołu był Sławomir Lipiński.

Współpraca