Polish English German

Rockowe inspiracje

20 maja 2019 r. uczennice klas fryzjerskich Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Branżowej Szkoły I Stopnia  wzięły udział w V edycji wewnątrzszkolnego konkursu fryzjerskiego z wykorzystaniem języka niemieckiego – „Rockowe inspiracje”. Celem konkursu było wyłonienie młodych talentów, rozwijanie kreatywności i zainteresowań uczniów w oparciu technikę neurodydaktyki.

W konkursie wzięły udział uczennice z następujących klas:
Klasa 1f - Klaudia Wawrzyniak, Daria Półciennik,
Klasa 1CA - Klaudia Jagodzińska, Patrycja Kłodzińska,
Klasa 2hf - Marta Jesiołowska, Martyna Marciniak, Nikola Troczyńska, Dorota Werner, Dżesika Gólczyńska, Weronika Bukowiecka, Magdalena Mikosik,
Klasa 3fs - Anna Filipowicz.

Podczas zmagań konkursowych uczestniczki musiały wykazać się nie tylko umiejętnościami manualnymi, pomysłowością, spójnością elementów zadania, dobraniem odpowiedniej stylizacji, ale także znajomością słownictwa z zakresu języka niemieckiego zawodowego. Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce – Nikola Troczyńska – fryzjerka (kl.2hf), Dorota Werner - modelka (kl.2hf)

II miejsce – Marta Jesiołowska- fryzjerka (kl.2hf), Martyna Marciniak - modelka (kl.2hf)

III miejsce – Daria Płóciennik - fryzjerka (kl.1f), Patrycja Kłodzińska - modelka (kl.1CA)

Uroczystego wręczenia dyplomów i  nagród rzeczowych dokonała pani dyrektor Wioletta Adamiak wraz z organizatorkami konkursu panią Anną Dzikowską, panią Aldoną Russek – Marczak i panią Beatą Moszczyńską.

Sponsorami nagród rzeczowych było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą cieszyły się nadal dużym zainteresowaniem oraz staną się okazją do wymiany doświadczeń i świetnej zabawy.

Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Współpraca