Polish English German

IV edycja Międzyszkolnego Konkursu „Angielski w Piosence”

W dniu 26 marca 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyła się już IV edycja Międzyszkolnego Konkursu „Angielski w Piosence”. Wzięły w niej udział reprezentacje: I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Szkoły Podstawowej nr 5 i 1 w Turku, Szkoły Podstawowej w Słodkowie i Koźminie, Zespołu Szkół w Słodkowie oraz Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Konkursowe zmagania składały się z dwóch części. Pierwsza polegała na indywidualnej rywalizacji uczniów w zadaniach sprawdzających umiejętności językowe w oparciu o popularne piosenki anglojęzyczne. W tym roku uczestnicy wysłuchali następujących piosenek: Welshly Arms „Legendary”, Dua Lipa „New rules” oraz Rag’n’Bone Man „Human”.

Druga część konkursu, mająca charakter drużynowy, składała się z gier i quizów. Uczniowie sprawdzali w niej swoją znajomość języka angielskiego w następujących konkurencjach: 15 seconds (15 sekund), Guess what! (Zgadnij co!) oraz What’s the tune? (Jaka to melodia?).

Spotkanie  zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu oraz wręczeniem nagród i drobnych upominków. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Skiba ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, drugie miejsce – Julian Cidyło z ZST w Turku, a trzecie – Kacper Bednarek z I LO w Turku. Zwycięzcami drugiej części zostali Anna Graczyk (I LO w Turku), Wiktoria Bazner (SP w Koźminie) oraz Amelia Górka (SP w Przykonie).

Tegorocznymi sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Turku, Geberit Ozorków i Oxford University Press, które reprezentował  pan Mateusz Grzesiak, konsultant wydawnictwa.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki języka angielskiego: Wioletta Naglewska, Magdalena Raźna i Agata Buchali.

Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą cieszyły się nadal dużym zainteresowaniem oraz staną się okazją do wymiany doświadczeń i świetnej zabawy.

Organizatorzy dziękują uczniom naszej szkoły, którzy pomagali przy organizacji imprezy: Julii Kowalskiej, Aleksandrze Figurskiej, Mateuszowi Matusiakowi, Julicie Kaczmarek, Dominikowi Kwiatkowskiemu, Mateuszowi Orligórze, Katarzynie Śledź, Patrycji Piasecznej, Alicji Żołądkiewicz, a także Mariuszowi Kominiarczykowi za pomoc techniczną.

 

Współpraca