W dniach 8-10.05.2015 r. w Berlinie odbył się Międzynarodowy Turniej Judo "Tegel Cup 2015", w którym uczeń naszej szkoły - Jakub Glapa z klasy 1TL - zajął I miejsce w swojej kategorii wagowej.
W sportowych zmaganiach brało udział prawie 400 zawodników z Niemiec, Polski oraz Czech.

Pierwszego dnia młodzi sportowcy mogli zwiedzić centrum Berlina, zobaczyć Bramę Brandenburską i budynek Reichstagu. Wieczorem uczestnicy zostali oficjalnie zważeni i zaklasyfikowani do odpowiednich kategorii wagowych. Turniej rozpoczął się startem najmłodszych kolegów z sekcji. W niedzielę pierwsze walki stoczył Jakub Glapa (kat.wag. do 74,5 kg), który błyskawicznie wygrał dwa pojedynki przed czasem z reprezentantami Czech. W finale stoczył pasjonującą walkę z zawodnikiem Vft Polizei Berlin, którą wygrał przed czasem przez efektowny rzut, a następnie duszenie nogami Sankakujime. Puchar oraz pamiątkowy dyplom z okolicznościową koszulką wręczył prezes VfLTegel - Christian Kirst.