Polish English German

Biegi przełajowe: ZST znów najlepszy!

15 maja 2018 r. w ZSR w Kaczkach Średnich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. W rywalizacji dziewcząt mistrzyniami powiatu zostały reprezentantki ZST Turek, drugie miejsce zajął zespół LO Turek, trzecie miejsce przypadło zespołowi ZSR CKP Kaczki Średnie. Drużynę ZST reprezentowały: Wiktoria Kazimierska, Karolina Sawicka, Anna Staszak, Monika Gólczyńska, Karolina Jaroma, Patrycja Rosiak, Iwona Malesza i Sylwia Pajor.

W kategorii chłopców zwyciężyła również drużyna ZST Turek, w składzie: Maciej Olczyk, Jan Gorzelańczyk, Norbert Goździk, Dominik Kowalczyk, Krystian Gruchot, Michał Tarcz, Kamil Rezler, Arkadiusz Gorzelańczyk, Krystian Świątczak, Konrad Jańczak, Mateusz Poprawa,  przed ZSR CKP Kaczki Średnie i LO Turek.

Oprócz rywalizacji drużynowej odbyła się także indywidualna, w której również odnieśliśmy sukces.

W grupie dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Kazimierska (kl. 2TS),  II miejsce zajęła Karolina Sawicka (kl. 1FZ). Wśród chłopców I miejsce zajął Maciej Olczyk ( kl. 1RT).

Obie nasze drużyny wywalczyły awans do finału mistrzostw województwa wielkopolskiego, który odbędzie się  29 maja  w Żerkowie.

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy. Opiekunami młodzieży byli: p. Edyta Staszak i p. Janusz Woźniak.

Fot. Turek.net.pl / iTurek

 

 

Współpraca