Ochrona danych osobowych w świetle nowych przepisów

16 stycznia 2018 r. uczniowie klas logistycznych, ekonomicznych i handlowych wzięli udział w spotkaniu z  Robertem Gadzinowskim, przedstawicielem Fundacji Promocji Bezpieczeństwa, byłym oficerem jednostek specjalnych, a także prezesem PolGuard Consulting Sp.zo.o, firmy zajmującej się doradztwem w zakresie bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ochrony danych osobowych.

Celem spotkania było przedstawienie uczniom istoty przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych w prowadzonej działalności gospodarczej oraz w życiu codziennym. W czasie prelekcji p. Gadzinowski zasygnalizował uczniom fakt, iż od 25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej oraz związana z tym kolejna nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych. Wskazał nowe obowiązki, z którymi przyjdzie się zmierzyć instytucjom publicznym, firmom oraz osobom odpowiedzialnym za ochronę danych osobowych po 25 maja br.

Prelegent zachęcał jednocześnie uczniów do zagłębiania wiedzy w tym temacie, zwłaszcza w kontekście możliwości zatrudnienia na stanowiskach inspektorów ochrony danych osobowych, które po wejściu nowych przepisów spełniać będą rolę fachowego wsparcia dla administratorów danych i podmiotów przetwarzających.

Organizatorami spotkania byli nauczyciele przedmiotów ekonomicznych i logistycznych: Aleksandra Piaskowska, Mariola Kadrzyńska – Siwek, Tomasz Szczap.

Współpraca