W czasie listopadowych zajęć uczennice klasy I technikum przemysłu mody oraz klasy II technikum technologii odzieży, wraz z wolontariuszkami ze Szkolnego Koła Wolontariatu, zaangażowały się w akcję „WIELKODUCHY”, prowadzoną przez Stowarzyszenie Centrum Promocji Inicjatyw Społecznych CREO. W ramach przedsięwzięcia młodzież tworzy unikatowe maskotki Wielkoducha. Zadaniem naszych uczennic było wycięcie i zszycie kształtów maskotek oraz wycięcie ich oczu. Przygotowane materiały zostały przekazane Stowarzyszeniu CREO, które zorganizuje warsztaty, w czasie których wolontariusze ze szkół podstawowych wykonają maskotki.

Wszystkie maskotki trafią na internetowe aukcje na serwisie charytatywni.allegro, a uzyskany  z nich dochód przeznaczony będzie na zakup materiałów, narzędzi lub sprzętu dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

Nad przebiegiem akcji czuwały panie: Marta Piątkowska i Elżbieta Frątczak.