„Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście”. Wigilia świętego Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Od wieków tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Chłopcy spotykali się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, czyli 24 listopada. Jednak z czasem katarzynki uległy zapomnieniu. Obecnie obrzędy są połączone i obchodzone jako tradycyjne andrzejki, które współcześnie przybierają formę  niezobowiązującej zabawy gromadzącej młodzież obojga płci.

Zgodnie z tą tradycją 29 listopada społeczność szkolna zorganizowała dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły specjalnie przygotowane na tę okazję wróżby. W ten pełen magii dzień w blasku świec można było odkryć karty przyszłości. Możliwości było wiele: wróżenie z kart, z liczby oczek wyrzuconych na kostkach do gry, losowanie symbolicznych przedmiotów. Nie zabrakło także andrzejkowej numerologii, za pomocą której można było poznać swoje cechy jako ucznia zapisane w dacie urodzenia. Wróżby cieszyły się dużym zainteresowaniem i były przyczyną wielu uśmiechów i żartów.

Jeśli wróżby okazywały się niezbyt pomyślne z pomocą przychodziły słodkie muffinki i rogaliki przygotowane przez klasę 1TŻ pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych: Wiesławy Woźnickiej i Haliny Łajdeckiej. Pieniądze pochodzące ze sprzedaży słodkości zasilą pulę 25. Wielkiego Finału WOŚP.

Pomysłodawcą  uroczystości  był samorząd szkolny wspierany przez opiekunów.