Jedną z najważniejszych wrześniowych imprez  szkolnych - na stałe wpisanych  do kalendarza  uroczystości - jest ślubowanie klas pierwszych. W dniu 27.09.2017 roku nowo przyjęci uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku mogli poczuć się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Ślubowanie, które przyjęła pani Wioletta Adamiak - dyrektor ZST w Turku, złożyło 270 uczniów technikum i 159 uczniów szkoły branżowej I stopnia.

Z wielkim przejęciem i wzruszeniem nowi uczniowie przyrzekali uczyć się rzetelnie, postępować uczciwie i dbać o dobre imię szkoły. W realizacji tych ambitnych  zamierzeń mogą liczyć na pomoc dyrekcji, grona pedagogicznego oraz starszych kolegów.

Po części oficjalnej uroczystości  tradycyjnie już odbył się konkurs pod hasłem: Dobry start w ZST, w trakcie którego młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę z różnych przedmiotów i umiejętności. Zabawne i dowcipne polecenia wzbudziły wiele emocji oraz zachęciły klasy do rywalizacji. Tegorocznymi zwycięzcami zostali uczniowie klasy 1 TT ( II miejsce - 1 kf, III miejsce - 1 TA). Wręczając pamiątkowe dyplomy, pani dyrektor Wioletta Adamiak życzyła wszystkim nowym członkom naszej szkolnej rodziny sukcesów w nauce, wytrwałości oraz pięknych przyjaźni. Na zakończenie uroczystości wystąpił szkolny zespół Alteracja.

Reportaż okiem kamery Wielkopolska.tv

Wideorelacja portalu Turek.net.pl