14 marca 2018 r. przedstawiciele młodzieży działającej w Szkolnym Kole Wolontariatu wraz z opiekunami zorganizowała warsztaty plastyczne dla seniorów z Klubu Seniora “Promyk”, który działa przy Centrum Wolontariatu w Turku. Wydarzenie zorganizowano, aby połączyć siły we wspólnym przygotowaniu spersonalizowanych kart i ozdób wielkanocnych przeznaczonych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. W poprzednich latach nasza szkoła włączała się w ogólnopolską akcję ph. “Jest Robótka”, w ramach której młodzież obdarowywała poszczególnych mieszkańców DPS wymarzonymi prezentami bożonarodzeniowymi.

Wolontariusze i seniorzy wykonali ponad 40 kart i ozdób. Wykorzystano różne techniki plastyczne. Życzenia do kart powstawały w oparciu o opisy poszczególnych mieszkańców DPS zawierających informacje o ich charakterze, zainteresowaniach i ulubionych zajęciach. Dzięki nim adresaci przestali być anonimowi, a nadawcy tworzyli swoje prace z myślą o konkretnych osobach. W warsztatach wzięli także udział Eero Koit Parve i Siim Ojaste, praktykanci z Estonii. Mimo pewnych trudności językowych okazało się, że język serca jest uniwersalny.

Cieszymy się, że łącząc młodzieńczy zapał z doświadczeniem i talentem seniorów udało nam się kreatywnie spędzić czas i podzielić się ciepłą myślą oraz świąteczną radością z osobami, które na nie czekają.

W warsztatach wzięli udział: B. Perlińska, J. Marciniak, M. Skierska kl. II GO, J. Kołacz, K. Szarzała, N. Kwaśniewska, J. Gorzelańczyk, M. Poprawa kl. I TT, K. Pieczyńska, e. Dominiak kl. II TS. Opiekę nad młodzieżą w czasie warsztatów sprawowały nauczycielki: Marta Piątkowska, Estera Świerk i Agata Jeżak-Komorska.