5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, święto wszystkich osób zaangażowanych w niesienie bezinteresownej pomocy potrzebującym. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariatu działający w Zespole Szkół Technicznych w Turku przygotował sympozjum, poświęcone pracy wolontariuszy i płynącym z niej korzyściom. Uczennice opowiedziały, jakie inicjatywy podjęły w ciągu trzech lat działalności klubu. Gościem specjalnym dzisiejszego spotkania była Julia Piwnicka, wolontariuszka Oazy Chorych i Niepełnosprawnych w Licheniu, która opowiedziała o swojej przygodzie z wolontariatem.

Z okazji Dnia Wolontariusza wręczono dyplomy uznania dla wolontariuszek Szkolnego Klubu Wolontariatu za bezinteresowne niesienie pomocy i postawę godną naśladowania. Dyplomy otrzymały uczennice klas IV technikum fryzjerskiego i technikum organizacji usług gastronomicznych: Dominika Pańczyk, Marcelina Koralewska, Sylwia Leszczyńska i Dagmara Wiśniewska. Dyplom otrzymała również Julia Piwnicka.

Nad przygotowaniem i przebiegiem sympozjum czuwały: Marta Piątkowska, Estera Świerk, Katarzyna Sylwestrzak i Izabela Pecyna.