Zbliżają się najbardziej rodzinne święta w całym roku. Boże Narodzenie to dni radości w gronie rodzinnym, ale też czas, kiedy samotność i tęsknota za tymi, którzy już odeszli, doskwiera najbardziej. Chcąc podzielić się świąteczną radością i osłodzić czas oczekiwania na święta, 10 grudnia 2019 r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w ZST oraz przedstawiciele szkolnego zespołu “Alteracja” udali się na spotkanie z pacjentami Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Turku.

Młodzież zaprezentowała wiersze o tematyce bożonarodzeniowej i zaśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy. Występ zespołu i wolontariuszy przerodził się we wspólne kolędowanie wraz ze zgromadzonymi pacjentami. Nie zabrakło uśmiechów, ale także łez wzruszenia. Na zakończenie wolontariusze poczęstowali wszystkich pacjentów piernikami, które przygotowali i misternie ozdobili uczniowie klas I LZ i II FZ technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Wspólne kolędowanie było dużym przeżyciem nie tylko dla pacjentów ZOL, ale także dla młodzieży i nauczycieli. Dla starszych był to moment wspomnień i wzruszenia, dla młodszych - lekcja otwartości na drugiego człowieka i dawania innym tego, co mamy najcenniejsze - swojej obecności.

W przygotowanie kolędowania zaangażowali się: Marzena Maćków, Estera Świerk, Marta Piątkowska, Katarzyna Sylwestrzak i Izabela Pecyna.