Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym pragniemy okazywać wzajemną życzliwość wyrażoną wspólnie spędzonymi chwilami, pomocą, miłym gestem, słowem. Jest to czas, w którym szczególnie otwieramy nasze serca dla osób starszych i chorych. W tym przedświątecznym okresie, w poprzednich latach, młodzież Zespołu Szkół Technicznych odwiedzała Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Turku, by wspólnie z podopiecznymi śpiewać najpiękniejsze polskie kolędy. Były to wzruszające spotkania, ważne dla naszych wolontariuszy i pacjentów ZOL.

Niestety panująca pandemia uniemożliwia odwiedzanie domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, hospicjów. Tym bardziej, szczególnie w obecnym pandemicznym czasie, osoby przebywające w zakładach opiekuńczych czekają na miły gest, życzenia, myśl, że ktoś o nich pamięta. Chcąc podzielić się świąteczną radością i osłodzić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia młodzież z klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych wykonała pierniczki w kształcie serc. Każdy piernik został misternie ozdobiony lukrem i opatrzony życzeniami. Tak przygotowane pierniczki zostały przekazane przez Szkolny Klub Wolontariatu do ZOL. Wierzymy, że spełniły one swoją rolę i wywołały chwilę radości u obdarowanych.