W dniach 01-15.02.2016 r. na terenie naszej szkoły została zorganizowana coroczna zbiórka maskotek i bajek dla podopiecznych Oddziału Dziecięcego Szpitala w Turku. Zbiórka była przygotowana z okazji obchodów Światowego Dnia Chorych przypadająca na dzień 11.02.2016. W zbiórce udział wzięli uczniowie oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Finał akcji odbył się w dniu 23.02.2016 r. Polegał on na przekazaniu przez organizatorki oraz uczniów wszystkich zebranych maskotek, puzzli, książek, osiołka na biegunach, gier planszowych i edukacyjnych na ręce pielęgniarek Oddziału Dziecięcego. W przekazaniu uczestniczyli uczniowie Laskowski Bartosz  i Pakuła Tomasz z klasy 2m.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w naszą akcję i cieszymy się, że tak wiele osób chce pomagać. Jednocześnie zapraszamy do współpracy za rok.

Organizatorzy zbiórki: Magdalena Bajzert, A. Russek - Marczak