24 stycznia, tuż przed feriami zimowymi,  w Zespole Szkół Technicznych w Turku miała miejsce już V edycja „ZST FASHION SHOW”. W tym roku zaprezentowana została moda w stylu boho. Na niecodziennym pokazie byli obecni  nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły, a także zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku, Cechu Rzemiosł Różnych oraz niezawodne przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola Kubusia Puchatka. Gośćmi  honorowymi tegorocznego fashion byli wykładowcy Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu: p. Monika Tymicka oraz p. Marzena Kubiak.

Mikołajki to polska nazwa święta ku czci św. Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu.  Wg legendy święty Mikołaj przynosił  prezenty. Współcześnie w Polsce nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki, a przede wszystkim słodycze.

Październik jest miesiącem dedykowanym seniorom. Z tej okazji w krajach Europy odbywają się różne festyny, warsztaty, spotkania, konferencje, konkursy i cała gama różnych imprez. Wszystko po to, by kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować działania mające na celu zapewnienie im godnego życia, by pokazać troskę i zaangażowanie w sprawy osób 60+.   To bardzo istotne, ponieważ  w ferworze obowiązków i tempa życia na co dzień, często zapominamy, że seniorzy to ludzie doświadczeni przez życie. Z ich mądrości powinniśmy czerpać jak najwięcej. Naszym moralnym obowiązkiem jest pomaganie osobom starszym, zwłaszcza w kontekście własnej starości.  

27 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyła się już VI  edycja Powiatowego Konkursu Stolarskiego  „Język obcy  w stolarstwie”. Uczestnikami byli uczniowie z klas stolarskich i mechanicznych oraz gościnnie adepci zawodu stolarza z Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Turku. Najważniejszym celem konkursu  było wykonanie wyrobu stolarskiego,  jakim był w tym roku pojemnik na przyprawy. Rywalizacja uczestników była  jednocześnie praktycznym egzaminem próbnym dla uczniów klas trzecich w zawodzie stolarz. Bardzo ważnym aspektem przedsięwzięcia było także promowanie bezpiecznych i higienicznych metod prowadzenia prac stolarskich.

Dzień Matki to święto, które ma na celu okazanie szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. Uczniowie ZST, pamiętając o swoich Mamach przygotowali dla Nich niespodziankę - apel połączony z pokazem stylizacji fryzjersko - kosmetycznych. Gościem honorowym akademii były panie z Turkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zebranych powitała Pani dyrektor Wioletta Adamiak. Następnie uczennice branżowej szkoły I stopnia i technikum zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz wykonując fantazyjne fryzury i makijaże. Zetknięcie trzech pokoleń wywołało falę wzruszeń i wspomnień. Uroczystość umilił słodki poczęstunek ufundowany przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół ZST.