16 czerwca w Goethe Institut Kraków odbył się finał IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych – Turbolandeskunde. Łącznie w konkursie wzięło udział  ponad 9000 uczestników z 385 szkół z całej Polski. W tegorocznym finale zaprezentowały się 22 drużyny,  m.in. ze Szczecina, Opola, Gdyni, Rzeszowa, Przemyśla, Warszawy, Piły, Sochaczewa, Krakowa, Giżycka, Tarnowa. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice (kl. 2 TL i 2 TS): Dagmara Wilas, Aleksandra Skała i Dominika Piątkiewicz.

Zadaniem każdej drużyny było przygotowanie w ciągu 1h multimedialnej prezentacji na wylosowany wcześniej temat. Jury przyznawało punkty według następujących kryteriów: kompetencja językowa uczestników (30%), wartość merytoryczna projektu (30%), umiejętność współpracy w grupie (25%) oraz kreatywność i pomysłowość prezentacji (15%). 

Prezentacja przygotowana przez nasze uczennice – pt. „Schweizer Erfindungen” – zdobyła V miejsce! W nagrodę dziewczęta otrzymały nowoczesne plecaki ufundowane przez Goethe Institut Kraków.

Serdecznie gratulujemy tak dobrego wyniku i życzymy zasłużonego odpoczynku.

Uczennice przygotowała p. Joanna Suleja.