29 maja, w ramach odbywających się corocznie Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbył się w Solcu Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach na Orientację. Naszą szkołę reprezentowały czteroosobowe drużyny dziewcząt i chłopców. Każdy zawodnik miał do odnalezienia 13 punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie i ukrytych w lesie.

Zawodnicy startowali indywidualnie, a do klasyfikacji końcowej liczył się łączny czas zawodników całej drużyny. I tak, po podliczeniu czasów, dziewczęta reprezentujące ZST zostały sklasyfikowane drużynowo na bardzo dobrym 9. miejscu, a chłopcy na 12.

Podkreślić należy, że w klasyfikacji indywidualnej, wśród 80 startujących zawodników, uczeń naszej szkoły – Jakub Piętka – zajął 4. miejsce.

Skład drużyny dziewcząt: Julita Pusta 2TT, Ewelina Stasiak 2TT, Jesika Marek 1TŻ, Natalia Malesza 1TŻ.

Skład drużyny chłopców: Radosław Adamczyk 2TT, Bartosz Kowalewski 2TT, Mateusz Majda 3TI, Jakub Piętka 3TI.

Uczniów do zawodów przygotowali: p. S. Lipiński i p. J. Woźniak.