Pizza to danie, które z reguły nie może się nie udać. Nawet wtedy, kiedy dalekie jest od ideału, smakuje wyśmienicie, dzięki połączeniu najpyszniejszych składników- świeżych pomidorów, bazylii, wędlin, pieczarek i oczywiście sera. Słowo „pizza” liczy sobie już ponad 1000 lat. Bogata historia znajduje swoje odzwierciedlenie w mnogości receptur, które choć zbliżone do siebie, zapewniają zupełnie odmienne wrażenia smakowe. Na grubym, czy cienkim cieście? Z salami, serem, sosem, oliwkami, boczkiem, czy krewetkami? Wielbiciele pizzy wiedzą jedno: pizza rządzi.

 W związku z doskonaleniem umiejętności kulinarnych w tym zakresie, 28 maja w Zespole Szkół Technicznych w Turku, zostały zorganizowane warsztaty kulinarne z przygotowania pizzy pod kierunkiem właściciela Pizzerii K2- pana Pawła Niestatka. Wzięli w nich udział uczniowie klas technikum o profilu gastronomicznym: 1TZ, 2HZ oraz szkoły branżowej w zawodzie kucharz : 1k, 2k.

Uczniowie pracując w parach, mieli za zadanie przygotować spód pizzy oraz zaprezentować dodatki według własnych pomysłów. Pojawiły się więc kompozycje zawierające: mięso z kurczaka, bazylię, rukolę, cebulę, oliwki, wędliny, sery, kukurydzę oraz wiele innych.

Warsztaty kulinarne zakończyły się degustacją własnoręcznie zrobionej pizzy. Uczestnicy otrzymali również certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu oraz kupony rabatowe do wykorzystania w Pizzerii K2.

Pomysł na przygotowanie pizzy cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, która potraktowała zajęcia nie jako żmudny obowiązek, ale dobrą zabawę.

Jedno jest pewne, warto było skorzystać z takich zajęć, bo były one niezapomnianym doświadczeniem nie tylko edukacyjnym.

Wszystkim obecnym i przyszłym kucharzom życzymy wielu kulinarnych sukcesów.

Dziękujemy serdecznie właścicielom Pizzerii K2 za wsparcie tego wydarzenia oraz przekazanie cennych wskazówek adeptom sztuki kulinarnej.