Od zawsze bunt przeciwko złu, niesprawiedliwości i wojnie wpisany jest w młodość. Wojna w Ukrainie nie pozwoliła nam zostać obojętnymi na losy ludzi, którzy podejmują walkę o wolność. Z inicjatywy uczniów należących do szkolnego zespołu Alteracja powstał projekt muzyczny, który jest wyrazem empatii młodzieży naszej szkoły. Emocje zaowocowały powstaniem autorskiego utworu Jakuba Graczyka, ucznia klasy 3TGp, który zachęcił do współpracy koleżankę Amelię Kałużną (3FG)
i kolegów – Dawida Gadzinowskiego (1TI) oraz Michała Kostrzewę (3TL).

Wokalno instrumentalny team nagrał w szkolnym studiu utwór „Hej chłopcze…”. Autorem tekstu, muzyki oraz klipu jest Jakub Graczyk ( gitarzysta i wokalista). Na perkusji towarzyszył mu Dawid Gadzinowski, a wokalnie – Amelia i Michał. Projekt uczniowski wsparli nauczyciele: Renata Kowarsz – Mrukowska, Jerzy Gomoliszewski i Joanna Tomaszewska. Jerzy Gomoliszewski wykonał nagrania w szkolnym Art Technica Studio, skupiając się na możliwie dobrym ujęciu skromnego składu instrumentalnego. W nagraniu słyszymy tylko gitarę i perkusję, do których dodano głosy wokalistów.