W dniach 20-21.06.2022r. grupa uczniów BSIS oraz technikum uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Pod okiem przewodnika, p. Joanny Juścinskiej zwiedzono, m.in. Starówkę Wrocławską: zabytkowe centrum miasta: Rynek, Ratusz, pręgierz, Plac Solny, Bazylikę św. Elżbiety, Uniwersytet Wrocławski, Ostrów Tumski z Katedrą, kolegiatą św. Krzyża i św. Bartłomieja. Duże wrażenie na zwiedzających zrobiło Hydropolis – pierwsze w Polsce wodne miasto, ultranowoczesne centrum wiedzy poświęcone wodzie. Miejsce, w którym różnorodne technologie, interaktywne instalacje służą ukazaniu wody z różnych fascynujących perspektyw. Kolejnym punktem programu była Hala Stulecia oraz grające fontanny - największa fontanna w Polsce i jedna z największych w Europie.

Następny dzień przyniósł nowe wrażenia, gdzie punktem zwiedzania było Centrum Historii Zajezdnia z wystawą pt. „Wrocław 1945-2016” - powojenna historia miasta i mieszkańców, którzy przybyli m.in. z Kresów. Ostatnią atrakcją wyjazdu był SKY TOWER – wjazd na taras widokowy. Opiekunami wycieczki byli: Emilia Marucha, Magdalena Bajzert, Urszula Mokrowiecka oraz Przemysław Witkowski. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Poznaj Polskę" realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.