26 kwietnia 2022 r. Zespół Szkół Technicznych w Turku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, otworzył swoje drzwi – tym razem wyłącznie – przed uczniami szkół podstawowych i ich rodzicami. Goście zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, która corocznie jest dopasowywana do aktualnych potrzeb rynku pracy. Zwiedzili m.in. pracownie: robotyki przemysłowej, elektryczną, informatyczną, teleinformatyczną, mechatroniczną, obrabiarek konwencjonalnych i numerycznych, graficzną, gastronomiczną, logistyczną, ekonomiczno-handlową, fryzjerską oraz przemysłu mody. Szczególne zainteresowanie wzbudziło Art Technica Studio, w którym młodzież ZST może realizować swoje zainteresowania artystyczne.

Zwiedzający obejrzeli również, przygotowane przez nauczycieli i uczniów, liczne pokazy i eksperymenty naukowe, w których mogli wziąć udział. Młodzież kształcąca się w różnych zawodach oferowanych przez naszą szkołę zaprezentowała swoje umiejętności.

Uatrakcyjnieniem zwiedzania szkoły były ekspozycje sprzętu przygotowane przez: Energę, Mirandę, Cech Rzemiosł oraz jednostki wojskowe, policji i straży pożarnej.

Przyszłych absolwentów szkół podstawowych zainteresował fakt urozmaicenia procesu edukacji w ZST poprzez możliwość realizowania praktyk zawodowych poza granicami kraju. Tegoroczni uczniowie naszej szkoły odwiedzili w ramach ww. praktyk m.in. Hiszpanię.

Zgodnie z tradycją Drzwiom Otwartym towarzyszyły obchody Dnia Patrona - generała Sylwestra Kaliskiego.

W Dniu Otwartych Drzwi ZST odwiedziło około 800 uczniów z 30 szkół powiatu tureckiego i okolic.