W poniedziałek 22 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyło się sympozjum z okazji Światowego Dnia Ziemi. Za każdym razem jest ono obchodzone pod innym hasłem przewodnim, które ma związek z ekologią. W tym roku brzmiało ono: „Elektroodpady - proste zasady”. W ramach sympozjum , w  inscenizacjach ekologicznych oraz w przedstawieniu pt. „Pogadanka na wysypisku śmieci”, uczniowie zaprezentowali swoje talenty aktorskie.

 

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się  pokaz mody ekologicznej, który wywołał ogromny aplauz publiczności. Modelki zaprezentowały, przygotowaną przez uczniów naszej szkoły, najnowszą kolekcję strojów  wykonanych w większości z odpadów, które,  mogłoby się wydawać, do niczego się już nie przydadzą.

Organizatorki: Dorota Biskup, Anna Sobolewska i Małgorzata Szymańska przygotowały również wiele konkursów, dzięki którym uczniowie mieli okazję pochwalić się swoimi zdolnościami, m.in.  konkurs na najlepszą prezentację multimedialną zatytułowaną „Elektroodpady - proste zasady”, konkurs na „Najładniejszy strój ekologiczny” oraz konkurs plastyczny.

Całość uwieńczyło wręczenie nagród wyróżnionym uczniom.

{morfeo 34}