Dnia 12 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego zostało uroczyście otwarte Laboratorium Systemów Alarmowych i Kontroli Dostępu. Jest to kolejne w Polsce po Politechnice Łódzkiej, Politechnice Koszalińskiej laboratorium pod patronatem firmy SATEL. W ramach funkcjonowania laboratorium, uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość nabycia praktycznych umiejętności związanych z projektowaniem, konfiguracją i instalacją nowoczesnych systemów alarmowych.

W laboratorium, w przeważającym zakresie, będą realizowane zajęcia na kierunku technik elektronik, ale także zajęcia z zakresu kwalifikacji E.13- „Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami” występującej w zawodzie technik informatyk oraz E.15 - „Uruchamianie oraz utrzymanie terminali i przyłączy abonenckich” występującej w zawodzie technik teleinformatyk.

Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji Zespołu Szkół Technicznych , którą poprowadził dyrektor mgr inż. Mariusz Seńko. W dalszej części spotkania koordynator projektu EduSATEL Pan Maciej Domagalski przedstawił specyfikę firmy Satel oraz korzyści związane z funkcjonowaniem certyfikowanego laboratorium na terenie naszej szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście, dziennikarze i uczniowie mieli okazję z bliska obejrzeć stanowiska pracy i zaznajomić się z ich funkcjonalnością.

Zobacz wideoreportaż z otwarcia laboratorium - LINK

Poniżej prezentujemy fotogalerię z otwarcia laboratorium:

{morfeo 36}