W dniu 4 czerwca 2013 roku na strzelnicy  w lesie podsumowano wyniki Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół  Ponadgimnazjalnych. Była to już trzynasta edycja zawodów strzeleckich, organizowanych przez Powiatową Organizację LOK w Turku w porozumieniu z opiekunami sekcji strzeleckich działających w szkołach i placówkach wychowawczych na terenie Turku i powiatu tureckiego. W tegorocznej Lidze uczestniczyły drużyny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach. Łącznie rywalizowało z sobą w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej ponad 60 zawodników.

Uczestnictwo młodzieży w tej formie zajęć to nie tylko możliwość doskonalenia swoich umiejętności strzeleckich, poznania swojego charakteru, okazja do sportowej rywalizacji, przyjemność reprezentowania swojej szkoły. Najlepsi zawodnicy uczestniczą w turniejach strzeleckich organizowanych przez Ligę Obrony Kraju lub inne organizacje i instytucje na szczeblu regionu Wielkopolski.

Wyniki klasyfikacji drużynowej:

I  miejsce  -  1452 pkt
Drużyna   z  Zespołu Szkół Technicznych

II  miejsce  -  1369 pkt
Drużyna  z Zespołu Szkół Ogólnokształcących

III  miejsce  -  1329 pkt
Drużyna z Zespołu Szkół Rolniczych

Wyniki  klasyfikacji  indywidualnej

1. Kamil Polewski       -  ZST

2. Agnieszka Szadek  -  ZST

3. Dawid Cieśliński     -  ZST

4. Iwona Wszędybył      -  ZSO

5. Sandra Szmagaj        -  ZSO

6. Damian Szymański -  ZST

7. Kamil Pawicki            -  ZSO

 

Na zakończenie Ligi przeprowadzono zawody w strzelaniu z karabinka sportowego dla najlepszych zawodników. Oto wyniki:

Dawid Cieśliński        -  ZST

Kamil Polewski          -  ZST

Maciej Bentkiowski       -  ZSR

 

Puchary Starosty Tureckiego oraz dyplomy i nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników wręczył Prezes Powiatowej Organizacji LOK w Turku Zbigniew Gargula.