W dniu  25 września 2013 r. klasy: 2a liceum ogólnokształcącego oraz 2 TL technikum logistycznego, pod opieką p. A. Majtczak, p.  J. Rossy oraz p. A. Michalaka, uczestniczyły w wycieczce do 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z zadaniami, strukturą oraz sprzętem 33 BLTr oraz Żandarmerii Wojskowej, przybliżenie wiedzy na temat zawodu żołnierza, pilota samolotów transportowych i śmigłowców, a także zwiedzanie terenu 33 BLTr oraz Placówki Żandarmerii Wojskowej.

Uczniowie w czasie wycieczki zwiedzili m.in. Wojskowy Port Lotniczy, obiekty Wojskowej Straży Pożarnej, Placówkę Żandarmerii Wojskowej, hangary logistyczne służące do obsługi i załadunku samolotów. Największą atrakcją dla uczniów była możliwość wejścia na pokład jednego z największych samolotów transportowych na świecie Herkules
C-130, śmigłowca Mi-17 i W–3 oraz zobaczenia samolotów M-28 Bryza w czasie wykonywania startu i lądowania.

Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość zaobserwowania w locie bojowym pary dyżurnej myśliwców F-16, uczestnictwo w wykładzie i obserwowanie pokazu statycznego sprzętu, który zaprezentowali powidzcy żandarmi. Organizatorem wycieczki był mjr rez. Arkadiusz Michalak.

{morfeo 41}